Rukometašice Bosne i Hercegovine savladale su selekciju Letonije sa 31:19 u trećem kolu pretkvalifikacionog turnira za Evropsko prvenstvo.

Nakon 12 godina selekcija Bosne i Hercegovine je ponovo zaigrala i to na turniru u Grčkoj, gdje je poražena od domaćina sa 29:18, zatim su savladale Italiju sa 25:22 i danas je rival bila Letonija. Vodila je Letonija sa 5:4, da bi zatim ekipa Radana Rovčanina napravila seriju 12:2 i na poluvremenu je vodila sa 16:7.

Letonke su na početku drugog poluvremena napravile seriju 3:0 (16:10), no Bosna i Hercegovina je prvo otišla na 18:10, pa kasnije i na 23:13. Zanimljivo je da je u ekipi Letonije nastupila Ivita Asare koja ima 46 godina i jedna je od glavnih igračica svog tima. Do kraja je prednost samo rasla i završilo je sa konačnih 31:19.

Najefikasnija kod pobjednika bila je Nikolina Čutura sa šest golova, Armina Isić je imala četiri gola, a na drugoj strani Madara Cibulska dala je sedam golova.

U narednu fazu ide pobjednik duela Grčka – Italija, s tim da je domaćin veliki favorit u tom duelu. Iako nije izboren plasman u kvalifikacije ovo će biti veliko iskustvo za rukometašice Bosne i Hercegovine za predstojeće kvalifikacione cikluse.