Rukometašice Hrvatske osvojile su prvu istorijsku medalju, pošto su u meču za treće mjesto na Evropskom prvenstvu savladale domaću Dansku sa 25:19.

Nakon što su poražene u polufinalu rukometašice Hrvatske su se borile za svoju prvu medalju, dok je domaćin igrao za prvu medalju na prvenstvu Evrope od 2004. godine, jer su u međuvremenu dva puta poražene u meču za treće mjesto. Golovima Dore Krsnik i Ćamile Mičijević Hrvatska je povela sa 3:0, no onda je Danska od rezultata 4:2 napravila seriju 5:0 i preokrenula na 7:4 golovima Ane Mete Hansen.

Sa dva gola Katarine Ježić Hrvatice su uzvratile serijom 4:0, te su vratile vođsto (8:7). Nakon toga se igralo gol za gol, gdje nijedna ekipa nije imala veću prednost od jednog gola razlike, te se na odmor otišlo s rezultatom 11:11. Na golu gošći briljirala je Tea Pijević sa sedam odbrana.

Selekcija Hrvatske stalno je u toku drugog poluvremena imala prednost, koja u prvoj polovini nije prelazila dva gola razlike. Danska je nakon deset minuta izjednačila golom Katrin Heindal na 18:18, no tada su Krsnik i Ježić napravile seriju 3:0 i odvele svoj tim na 21:18.

Nakon što se skoro sedam minuta igralo bez postignutog gola, to je prekinula Stela Posavec i dovela je svoj tim na korak od osvajanja bronze (22:18). Kako se kraj primicao kraju Hrvatska je djelovala sve bolje, te je povećavala razliku, a Danska je poslije 17 i po minuta postigla gol za 25:19. Na kraju je završilo sa 25:19 i uslijedilo je veliko slavlje hrvatskih rukometašica.

Najefikasnije na meč bile su Stela Posavec i Katarina Ježić sa po pet golova, Tea Pijević je imala 15 odbrana, a na drugoj strani Ane Mete Hansen i Mete Tranborg su postigle po četiri gola. Kasnije se u 18h u velikom finalu sastaju Norveška i Francuska.