Košarkaši Crvene zvezde ubjedljivo su savladali na domaćem terenu ekipu Zadra sa 81:66 (22:16, 21:12, 25:22 13:16) u okviru 13. kola ABA lige.

Sami početak utakmice je pripao gostima koji su poenima Kodija Džastisa poveli sa 7:2. Kod rezultata 11:8 za goste domaći tim je najviše zahvaljujući dobroj igri u odbrani pokrenuo seriju i do kraja četvrtine su postigli 14, a primili pet poena i nakon deset minuta rezultat je bio 22:16.

Vjerovatno potez utakmice bila je trojka Džastisa sa skoro devet metara za 26:21, ali je poenima Korija Voldena tim Dejana Radonjića prvi put stigao do dvocifrene razlike (31:21). Gosti su uspjeli da nakon koša Aleksandra Bursaća priđu na 34:28, no tada je uslijedila rafalna paljba domaćih, tačnije trojke Dejana Davidovca, Voldena i Dobrića za ogromnih +15 (43:28).

Čim se krenulo u nastavku Volden je povećao na +20 (48:28) i Zvezda je lagano održavala tu prednost, da bi Zadar serijom 6:0 uspio prići na -14 (57:43). Baš kao i prethodnu četvrtinu, ponovo je domaći tim na kraju zaigrao dobro i prednost su vratili na +19 (66:47), da bi se u posljednju četvrtinu ušlo s rezultatom 68:50.

Prvi pet minuta četvrte četvrtine Crvena zvezda je malo slabije odigrala i dopustila je rivalu da napravi seriju 8:2 (70:58). Tada je baš kao i u ključnim momentima protiv Panatinaikosa proigrao Kino Kolom i brzo vratio na +18 (77:59). Do kraja je valja istaći i prvi poen Lendrija Noka, a konačan rezultat je bio 81:66.

Najefikasniji na meču bio je Aleksandar Bursać sa 15 poena, Martin Junaković je imao 13, Kodi Džastis 12 poena, a Činanu Onaku je imao 11 poena i 12 skokova. U pobjedničkom timu Ognjen Dobrić i Kori Volden su imali po 12 poena, a Kino Kolom i Džoni O’Brajant po deset poena.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Cibonu, a Zadar dočekuje Budućnost.