Šalke ubjedljivo poražen na domaćem terenu protiv Apotekara (VIDEO)

U 10. kolu  Bundeslige Bajer Leverkuzen savladao je Šalke rezultatom 3:0, čime su se “Apotekari” zadržali u trci za šampiona Njemačke, dok su “Plavi kraljevi” ostali zakovani za samo dno tabele.

Igrao se deseti minut kada je gostujući tim došao u vođstvo, a golu Leverkuzena kumovao je defanzivac Šalkea Malik Tiav čija je nespretna reakcija poslije kornera Leona Bejlija dovela do toga da zatrese sopstvenu mrežu.

Do poluvremena još nekoliko izrazitih prilika za “Apotekare” imao je upravi Bejli, ali raspoloženi golman Mihael Langer nije dozvolio da vadi loptu iz vlastite mreže još jednom u prvih 45 minuta.

U 67. minuti Leverkuzen je udvostručio prednost, a još jednom koban po Šalke bio je korner koji je izveo Bejli. Ovaj put najviši u skoku bio je Julijan Baumgartlinger čiji neodbranih udarac glavom je završio u “maloj mrežici”, pa je na semaforu pisalo 2:0.

Tačku na “i” stavio je hladnokrvnom egzekucijom Patrik Šik za 3:0 deset minuta poslije, a to je bio i konačan rezultat ovog meča.

Poslije deset odigranih utakmica Leverkuzen se nalazi na drugom mjestu Bundeslige, uz samo bod deficita za minhnenskim Bajernom, dok Šalke ima ogromne probleme čemu svjedoče samo tri osvojena boda u dosadašnjem dijelu sezone.