Denver Nagetsi izgubili su na svom parketu od Sakramento Kingsa nakon produžetka rezultatom 124:122 (25:31, 28:29, 36:24, 23:28, 12:10).

Krenuo je meč efikasno na obje strane, a svoje prve poene u ovosezonskoj NBA ligi Nikola Jokić je postigao nakon dvije minute (7:6). Imali su Nagetsi prednost tokom čitave prve četvrtine, a ona je najveća bila sedam minuta prije kraja kada je Majk Porter Džunior pogodio za 14:7. Prišli su gosti na samo pola koša zaostatka dvije minute do isteka prve dionice kada je Nemanja Bjelica poentirao (26:25), međutim od tada franšiza iz Kolorada pravi seriju 6:0 i nakon prvog kvartala rezultat je bio 31:25.

Bolje su Kingsi otvorili drugu dionicu i serijom 5:0 koju je završio Kori Džozep prišli na 31:30. U tim trenucima Jokić je bio taj koji je održavao Denver u konstantoj prednosti, a domaći su tek pred kraj poluvremena ponovo otišli na osjetniju razilu i u nekoliko navrata bili na plus 9. To se prvi put desilo minut i po prije kraja kada je Pol Milsap pogodio trojku, ali Bjelica, a ni Rišon Holms nisu dozvolili dvocifreni minus i na odmor se otišlo rezultatom 60:53.

I početkom drugog poluvremena gosti su ponovo stigli do serije 6:0 i priši na korak Nagetsima. Do prvog izjednačenja stigli su kada je Badi Hild pogodio sva tri slobodna bacanja nešto više od sedam minuta do isteka četvrtine (70:70), a potom i Marvin Begli doveo svoj tim u prvu prednost 72:70. Oni su je do kraja trećeg kvartala i održali pa se u odlučujuću dionicu ušlo rezultatom 89:84 za Sakramento.

Otišli su gosti na plus šest trojkom Badi Hilda na početku četvrte četvrtine (96:90), a potom je isti igrač još jednom trojkom Kingse odveo i na najvećih plus osam (100:92). Uspjeli su Nagetsi da se vrate i poenima Jokića sa linije za slobodna bacanja potpuno i preokrenu 110:109 dvije minute do kraja. Na kraju je upravo srpski reprezentativac postavio rezultat koji je stajao nakon zvuka sirene 112:112.

Imali su Nagetsi u produžetku prednost 122:120 13 sekundi prije kraja i loptu u svom posjedu, ali su bez potrebe krenuli na koš i promašili, a potom je Herison Barns na drugoj strani izjednačio na 122:122. Tada su Nagetsi ponovo izgubili loptu i u posljednjoj sekundi Hild je ubacio poene i donio svom timu pobjedu.

Najefikasniji na meču bio je Nikola Jokić sa tripl-dabl učinkom od 29 poena, 15 skokova i 14 asistencija, dok je na drugoj strani Badi Hild imao 22 poena, četiri skoka i tri asistencije na svom kontu.