Reuters/Alberto Lingria

Inter je sa 2:1 savladao Juventus u finalu Superkupa.

Inter je novi prvak italijanskog Superkupa, kojeg je osvojio nakon što je večeras sa 2:1 nakon produžetaka savladao Juventus.

Veston Mekkini u 25. minuti iskoristio je asistenciju Alvara Morate i doveo Juventus do prednosti, ali je rezultat bio izjednačen već deset minuta poslije kada je s bijele tačke bio precizan Lautaro Martinez.

Nastavio je Inter potom sa svojim napadima, kojih je opasnih do kraja isteka regularnog vremena bilo čak 17, nasuprot Juventusovih šest, ali to nije bilo dovoljno za promjenu rezultata, pa se pristupilo produžecima.

Kada je prošlo dodatnih pola sata igre i sve izgledalo kao da će se pristupiti izvođenju penala stvar je u svoje ruke preuzeo Aleksis Sančez i velikim golom donio Interu trofej prvaka Superkupa.