U prvoj utakmici velikog finala NBA lige, Finiks Sansi su na svom parketu savladali Milvoki Bakse sa 118:105 (30:26, 27:23, 35:27, 26:29).

U redove Baksa se vratio Janis Adetokunbo, koji je bio upitan za ovaj meč, no to im nije mnogo pomoglo.

Sansi su kontrolisali meč gotovo od samog početka. Prva četvrtina je ipak bila prilično izjednačena, međutim domaćini su evidentno lakše dolazili do poena. Bruk Lopez je nekoliko puta na preuzimanju ostao protiv mnogo bržih Krisa Pola i Devina Bukera, što su ovi izolacijom lako kažnjavali, pa se na veliki odmor otišlo sa 57:49 za izabranike Montija Vilijamsa.

Peh za franšizu iz Arizone se desio u drugoj četvrtini, kada se pri doskoku povrijedio Dario Šarić. Hrvatski košarkaš je napustio teren i više se nije vraćao u igru, pa je nešto veću minutažu dobio Frenk Kaminski.

Sansi su u trećoj dionici bili još konkretniji u napadu, a Baksi im ni u jednom momentu nisu uspjeli odgovoriti i uhvatiti potpuni priključak, te je upravo u ovom periodu pitanje pobjednika bilo riješeno. Šampion Zapadne konferencije je u finalnih 12 minuta ušao sa +16 (92:76) i za protivnike više nije bilo povratka, a konačan rezultat je glasio 118:105.

Kod uspješnijeg sastava, Pol je bio najefikasniji sa 32 poena, dok se na drugoj strani istakao Kris Midlton sa 29.