Borac sekunde dijelile do pobjede: Aničić u sudijskoj nadoknadi donio bod Sarajevu

Sarajevo i Borac su u derbiju 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na Koševu odigrali neriješeno 1:1.

Izabranici Vinka Marinovića do pogotka su stigli već u 2. minutu meča, kada je Jakov Blagaić odlično uposlio Jovana Nišića, koji je iskosa u šesnaestercu šutirao i na kraju matirao Muhameda Šahinovića za 1:0.

Sarajevo je samo tri minuta kasnije moglo do izjednačenja. Ajdin Hasić je izveo slobodan udarac sa nekih 25 metara, a lopta je na kraju pogodila stativu, te je rezultat ostao nepromijenjen.

Nedugo nakon toga uslijedio je i kraći prekid utakmice zbog bakljade domaćih navijača, a u nastavku meča je Borac bio nešto konkretniji, a možda i najbolju šansu je propustio Hoze Kortez koji je u 45. minutu dobio odličan pas, ali je sa nekih 10-ak metara promašio loptu.

Sarajevo je imalo odličnu priliku na otvaranju drugog poluvremena, kada je Hasić još jednom pomogao, ali je Kortez reagovao u posljednji trenutak i spasio gol.

borac sarajevo

U 75. minutu je Borac imao odličnu priliku preko Jove Lukića da udupla prednost. Prethodno je očajno reagovala odbrana bordo tima, Lukić je izašao sam pred golmana, pokušao da ga lobuje, ali je lopta završila preko gola.

U 82. minutu Borac je ostao sa igračem manje, nakon što je Irfan Peljto pokazao direktan crveni karton Nikoli Pejoviću koji je prethodno žestoko faulirao Hamzu Čatakovića.

Uložili su domaći u nastavku sve karte u napad, a stopostonu priliku propustio je Frensis Kjeremeh u 89. minutu, kada je dobio odličan povratni pas, a potom šutirao iz neposredne blizine pored gola.

A onda, u 94. minutu Sarajevo je ipak uspjelo da stigne do izjednačenja nakon jednog naizgled bezazlenog napada. Lopta je ubačena u šesnaesterac Borca, stvorila se gužva, a odlično se snašao Marin Aničić koji je uspio da prevari odbranu gostiju i zatrese mrežu za konačnih 1:1.

Borac je i dalje prvoplasirani sa 30 osvojenih bodova, dok Sarajevo ima šest bodova manje na trećoj poziciji. Bordo tim će u narednom kolu gostovati Posušju, dok Banjalučane očekuje derbi protiv Željezničara na Gradskom stadionu.