Sarajevo iskoristilo nadmoć sa početka meča i golom Kapića savladalo Posušje

Sarajevo je u okviru 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladalo Posušje rezultatom 1:0. Jedini gol na meču postigao je Rifet Kapić u osmoj minuti.

Sarajevo je u prvih 20 minuta igralo jedan od najljepših fudbala ove sezone i u osmoj minuti iskoristilo jednu od nekoliko prilika, te preko Rifeta Kapića stiglo do pobjedonosnog gola. Nakon toga, tempo igre je dosta opao i do samog finiša nismo vidjeli dosta uzbuđenja. U posljednjih pet minuta gosti su ostali sa dva igrača više, pošto su isključeni Davor Landeka i Josip Barišić.

Odlično je Sarajevo otvorilo utakmicu i već u drugoj minuti moglo do prednosti, kada je sjajnu loptu iza leđa odbrane Posušja poslao Mersudin Ahmetović prema Rijadu Kobiljaru kome je lopta ipak pobjega, te završila u rukama Borisa Baćaka.

U osmoj minuti slična situacija iz koje je Sarajevo došlo do prednosti. Rijad Kobiljar je poslao fenomenalnu loptu prema Rifetu Kapiću koji je imao dosta vremena i prostora da loptu plasira pored nemoćnog Baćaka.

kapic

Moglo je Sarajevo tri minute kasnije i do drugog gola. Kapić je petom poslao loptu prema Kobiljaru, čiji je udarac zaustavio Baćak. U 22. minuti domaći su imali novu veliku šansu. Sjajno su odigrali dupli pas Ahmetović i Halid Šabanović, no udarac iz prve napadača domaćih odbranio je Baćak.

U 25. minuti još jedna dobra kombinacija. Darko Bodul je prebacio loptu prema Ahmetoviću, no prvi je stigao Baćak i pokupio loptu.

Do kraja poluvremena Posušje je pokušalo izaći malo više i ugroziti Sarajevo, no osim individualnih pokušaja Tomislava Barišića gostujući fudbaleri su prikazali jako malo.

original f66ddab0 7740 47c2 9350 f6f58865b793

Drugo poluvrijeme je počelo prilikom za Sarajevo. Ramić je dobro izbacio Ahmetovića koji je šutirao sa ruba šesnaesterca, ali pravo u ruke Baćaka.

Nakon toga, dosla je opao intenzitet igre. Posušje je pokušalo preko Davora Landeke sa velike udaljenosti u 48. minuti, no daleko je to bilo od okvira gola. S druge strane, centaršut Halida Šabanovića u 53. minuti bio je previsok za Ahmetovića.

Malo toga je viđeno u nastavku vrijedno pomena. Tek u 73. minuti domaći su imali priliku preko Borisa Cmiljanića koji je blokiran unutar šesnaesterca.

original fa519565 23aa 4a2d a8fd 306a7513fdeb

Nije do kraja meča bilo prilika na jednoj ili drugoj strani. Posušje dosta ispod nivoa, sa dosta problema da uopšte dođe do gola Sarajeva, s druge strane domaći kao zadovoljni jednim golom prednosti sačuvali su vođstvo do posljednjeg zvižduka.

Pet minuta prije kraja Posušje je ostalo i sa igračem manje, pošto je Davor Landeka zaradio isključenje. Zanimljivo, kapiten Posušja je oba svoja žuta kartona zaradio zbog prigovora. Samo dvije minute kasnije i Josip Barišić je zaradio crveni karton, nakon što je kao posljednji igrač odbrane faulirao Dražena Bagarića.

Dešavanja sa ovog meča iz minuta u minut možete pročitati ovdje.

Sarajevo je sa ova tri boda ponovo prestiglo Slobodu na trećem mjestu i u sljedećem kolu gostuje Zrinjskom, dok Posušje dočekuje Željezničar.