Sarajevo nakon velikog preokreta ostvarilo pobjedu na Tušnju

Fudbaleri Sarajeva savladali su Slobodu u Tuzli sa 3:2 nakon preokreta u 24. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sjajno prvo polurijeme na “Tušnju” gdje je već u osmom minutu nakon što su njegovi igrači oduzeli loptu protivniku na sredini terena Stojan Vranješ dodao do Amera Bekića, koji je sa desetak metara zatresao mrežu Sarajeva za 1:0. Navijači Sarajeva su tokom utakmice istakli i transparent protiv Uprave kluba.

Bekić kao bivši igrač Sarajeva nije slavio pogodak, a već u 14. minutu je udvostručio prednost svog tima. Tada je Vranješ pokazao svoju nesebičnost i dodao je loptu do Bekića kome nije bilo teško da matira Belmina Dizdarevića za 2:0.

Odmah nakon toga igrači Sarajeva su predvođeni Almedinom Ziljkićem krenuli svim silama naprijed. Tada je počela da pada i jaka kiša u Tuzli, ali zahvaljujući renoviranom terenu uslovi za igru su bili dobri.

Onda je u 34. minutu Bekić srušio Slavišu Radovića u šesnaestercu, a sudija Antoni Bandić je odmah pokazao na bijelu tačku i Ziljkić je sigurno izveo penal, te smanjio na 2:1. Samo dva minuta kasnije nakon par grešaka u odbrani Slobode lopta je stigla do Hamze Čatakovića koji s deset metara potpuno vraća svoj tim u igru golom za 2:2.

Amer Bekic

U drugom poluvremenu nije više padala kiša, a prvu priliku imao je Ziljkić, no njegov šut je zaustavio golman Slobode. Kasnje u 65. minutu Ilija Martinović je krenuo da izbije loptu što dalje od svog gola, ali se tu našao Adi Alić koga je lopta s par metara pogodila u glavu.

Na trenutak je djelovalo da je izgubio svijest, a odmah su reagovali sudija Antoni Bandić i igrači oba tima koja su se našla tu. Na sreću Alić se brzo povratio i nastavio je meč bez problema. Ubrzo nakon toga je i sam imao šansu, ali je njegov šut otišao preko gola.

Ipak u 73. minutu Sarajevo dolazi do preokreta kada je Mario Vrančić dodao do Ziljkića, a ovaj je pronašao Danijela Avramovskog koji je lako zatresao mrežu rivala za 3:2. Jasmin Osmić je ubacio s desne strane, Vranješ je šutirao glavom, ali ravno u golmana Sarajeva koji brani ovaj pokušaj.

U narednom kolu Sarajevo čeka Slogu Meridian, a Sloboda gostuje Posušju.