FK Sarajevo/Facebook

U okviru desetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Sarajevo je u gostima savladalo Zrinjski rezultatom 3:2.

Zrinjski je poveo sa 1:0 već u trećem minutu utakmice. Hrvoje Miličević je faulirao Nemanju Bilbiju u vlastitom šesnaestercu, pa sudiji nije preostalo ništa drugo nego da pokaže na bijelu tačku. Bilbija je uzeo loptu i s lakoćom realizovao jedanaesterac. Samo dva minuta kasnije, isti igrač je imao priliku da postigne još jedan pogodak protiv bivšeg kluba, ali ovog puta je lopta poslije njegovog udarca završila van okvira gola.

Tim iz Mostara je definitivno bolje otvorio utakmicu, a prvu priliku za goste je imao Benjamin Tatar u osmom minutu. Ipak, Ivan Brkić je bio na mjestu i rezultat je ostao nepromijenjen. Sarajevo je postepeno dizalo kvalitet igre, a do izjednačenja je došlo u 17. minutu, kada je poslije asistencije Amara Rahmanovića strijelac bio Haris Handžić. Tim sa “Koševa” je u nastavku još više preuzeo inicijativu, ali se na odmor ipak otišlo sa neriješenim rezultatom.

Sarajevo je napadački ušlo u drugo poluvrijeme, a do prednosti od 2:1 su došli golom Tatara nakon kornera u 47. minutu. Mostarci su se razbudili u nastavku, ali u narednom periodu nijedan tim nije uspio da stvori izglednu priliku.

U 69. minutu, domaćini su stigli do izjednačenja. Nakon asistencije Ognjena Todorovića, Bilbija je pogodio mrežu Vladana Kovačevića za 2:2. Ovaj pogodak je unio dodatnu živost u redove “Plemića”, koji su odlučno napadali u sljedećih desetak minuta, ali je tempo meča ipak opao u nastavku.

Uzevši u obzir da nije bilo većih uzbuđenja u narednom periodu, izgledalo je da utakmica ulazi u mirniju završnicu. Ipak, u 82. minutu, samo nekoliko trenutaka nakon ulaska u igru, Anel Hebibegović je postigao gol za 3:2 u korist gostujućeg tima. Zrinjski je pokušao uzvratiti preko Bilbije, ali dvostruki strijelac je pogodio stativu. Do kraja utakmice, bilo je još par prilika na obje strane, ali rezultat je ipak ostao nepromijenjen.

Sarajevu je ovo sedma pobjeda u ligi, a Zrinjski je upisao treći poraz. Ekipa iz glavnog grada Bosne i Hercegovine i trenutni lider na tabeli u sljedećem kolu dočekuje Široki Brijeg, a Mostarci idu u goste Tuzla sitiju.