Sautempton golom na početku meča i bedemom ispred gola, očitao lekciju Barnliju kako se odnose bodovi sa teškog gostovanju.

Na samom početku utakmice viđena je sjajna saradnja napadača Sautemptona koja je donijela prednost gostima. Če Adams je poslao odličnu loptu u protivnički šesnaesterac gdje se najbolje snalazi Deni Ings. Najbolji strijelac gostiju šalje loptu u desni ugao i matira nemoćnog Nika Poupa.

Poslije postignutog gola “Sveci” su kontrolisali igru kratkim pasovima i nisu dozvoljavali Barnliju da dođe do širine u igri. Bezuspješno su izabranici Šona Dajša tražili prilike za pogodak. Nadao se domaći tim penalu zbog jednog oštrijeg starta u kaznenom prostoru, ali sudija Andre Mariner samo je odmahnuo i nastavio igru. Do kraja poluvremena nije bilo izglednih prilika na obje strane.

Krenula je domaća ekipa po izjednačenje od samog starta drugog poluvremena. Na samom otvaranju sjajan udarac glavom Kris Vuda skida danas sigurni Aleks Mekarti. U 55. minutu Vud je uspio da zatrese mrežu gostiju, ali Mariner je u saradnji sa linijskim sudijom poništio pogodak zbog diskutabilnog ofsajda.

Do kraja utakmice. Barnli je imao veću kontrolu lopte, ali nisu uspjeli da to materijalizuju, pa je ostalo 1:0 za goste.

Sautempton je ovom pobjedom osvojio svoje prve bodove u prvenstvu, dok Barnli čeka i dalje na svoje prve bodove.

U narednom kolu, Barnli gostuje Njukaslu, a Sautempton dočekuje Vest Bromvič.