Leotar je u prvom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedio Radnik u Bijeljini rezultatom 1:0.

Imao je Radnik terensku inicijativu od prve minute na ovom susretu, ali su se mučili da stvore ozbiljnije prilike, barem u prvih 45 minuta. Domaći najviše mogu žaliti za prilikom u 13. minuti kada je Đorđe Pantelić centrirao, a lopta od bloka pogodila prečku gola Riste Perišića. Imao je Pantelić i deset minuta dobru situaciju, ali je tada nakon sjajnog driblinga loše završio akciju.

U nastavku, nakon 60. minuta igre Radnik je imao veliku šansu da dođe do prednosti. Nakon asistencije Kenan Šarića, upravo Pantelić se našao u izglednoj situaciji, ali sa pet metara je poslao loptu preko gola.

Samo osam minuta kasnije stigla je kazna za promašaj Pantelića. Miloš Sekulović je glavom šutirao u kaznenom prostoru, Azur Aljkanović je odbranio, a Sekulović stigao do odbijene lopte i poslao je u mrežu.

Do kraja susreta Radnik je imao potpunu inicijativu i nekoliko prilika da stigne makar do izjednačenja, ali su napadači domaćih bili mahom neprecizni, pa je na semaforu ostalo 0:1 za “Tigrove“.

Dešavanja iz minuta u minut sa ovog susreta možete pročitati ovdje.

Radnik u sljedećem kolu dočekuje Slobodu, dok Leotar gostuje Borcu u Banjaluci.