Seltiksi se revanširali Pejsersima (VIDEO)

Boston Seltiksi su savladali Indijana Pejserse rezultatom 116:111 (31:26, 27:31, 25:37, 33:17).

Prve dvije četvrtine su bile izuzetno izjednačene. Uglavnom se igralo koš za koš i ni jedni ni drugi nisu uspjeli da se odvoje na neku ozbiljniju razliku, a druga 24 minuta su protekla u usponima i padovima obje ekipe.

Pejsersi su zaigrali izuzetno čvrsto u drugoj polovini treće dionice, Seltiksi nisu pronalazili prava rješenja u napadu i nakon pogotka Ti Džeja Vorena na nešto manje od tri minuta do kraja, rezultat je glasio 88:71 za tim iz Indijanapolisa. Izabranici Breda Stivensa su ipak uspjeli doći do daha i u odlučujući period su ušli sa -11 (94:83).

Momentum je prešao na stranu franšize iz Masačusetsa već na samom uvodu finalnog kvartala. Poslije tri minuta igre, preko Džejsona Tejtuma su izjednačili na 94:94, a isti igrač ih je nešto kasnije doveo i do vođstva (100:98). Pejsersi su poravnali na 100:100, ali to je bilo sve od njih u ovom meču. Prije dvije noći su uspjeli doći do trijumfa u neizvjesnoj završnici, no ovog puta nisu imali dovoljno snage i konačan ishod je bio 116:111.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Tejtum sa 27, dok se na drugoj strani istakao Viktor Oladipo sa 24 poena.