Fudbaleri Slobode savladali su nakon boljeg izvođenja penala ekipu Zrinjskog sa 4:3 u osmini finala Kupa Bosne i Hercegovine. U prvih 90. minuta strijelci su bili Nemanja Bilbija i Mirsad Ramić, a Semir Bukvić je sa tri odbranjena penala odveo svoj tim u četvrtfinale.

Nakon što je donio pobjedu Zrinjskom protiv Sarajeva u prvenstvu, sada je Nemanja Bilbija je doveo Zrinjski u vođstvo, da bi Mirsad Ramić izjednačio kao protiv Leotara za 1:1.

Prvo poluvrijeme je počelo u mirnijem ritmu, bez prilika na obje strane. Igrači Slobode su nakon greške Hrvoja Baršića došli u sjajnu šansu, tačnije Mladen Veselinović koji je sačekao loptu na oko deset metara u 27. minutu, oslobodio se svog čuvara, ali je golman Luka Kukić bio na pravom mjestu i sačuvao je svoju mrežu.

Od tada je utakmica postala dosta zanimljivija i narednu priliku je u 31. minutu imao Dženis Beganović kada je njegov šut glavom sa oko pet metara otišao pored gola. Već u sljedećem napadu Ivan Bašić je uputio fenomenalan šut sa 30 metara, ali je Semir Bukvić sjajno odreagovao i odbranio taj pokušaj. Isti igrač je u 34. minutu šutirao iz slobodnog udarca s 25 metara, opet je Bukvić sačuvao svoju mrežu.

Ako nije uspio da lično savlada Bukvić, sada je Bašić centrirao u šesnaesterac i pronašao je Nemanju Bilbiju koji je bio viši u duelu pored Emira Jusića i glavom je matirao golmana Slobode za 1:0, te se s tim rezultatom i otišlo na odmor.

Bukvić, Semir Bukvić sa tri odbranjena penala odveo ekipu Slobode u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine

Igrači Zrinjskog su u drugom poluvremenu usporili ritam utakmice, a domaćin iako je imao incijativu nije mogao da stvori dobru šansu. Imali su dosta veći posjed lopte fudbaleri Slobode, ali prosto nisu mogli da ugroze gol gostiju iz Mostara.

Ozbiljnu šansu su imali u 77. minutu kada je Mirsad Ramić bio najviši u skoku nakon centaršuta Beganovića, ali je to otišlo pored gola. Pokušavao je Mladen Žižović sa nekoliko izmjena da promijeni ritam meča da bi njegov tim bio bliži izjednačenju, no nikako Sloboda nije mogla da stvori priliku za gol.

Kada je djelovalo da će Zrinjski doći do pobjede Saša Maksimović je ubacio loptu u peterac, gdje se našao Mirsad Ramić i baš kao protiv Leotara izjednačio je na 1:1 u 89. minutu.

Nijedna ekipa nije imala priliku do kraja utakmice i pristupilo se izvođenju penala. Prvi je Nemanja Bilbija preuzeo odgovornost i sigurno je matirao Bukvića za 2:1, dok je Kukić odbranio penal Mirsadu Ramiću

Bukvić je odmah nakon toga odbranio penal Damiru Zlomisliću, da bi Amar Beganović izjednačio na 2:2. Bez većih problema Igor Savić je zatresao mrežu za 3:2, a Muharem Ćivić je izjednačio na 3:3.

Bukvić je odbranio penal Marinu Magdiću, a Saša Maksimović je doveo Slobodu u vođstvo od 4:3. Potpuni heroj domaćeg tima bio je Semir Bukvić nakon što je odbranio penal i Draganu Juranoviću za prolaz u narednu fazu.