U okviru 29. kola francuske Lige 1 Sent Etjen je slavio u gostima kod Anžea s 1:0, dok je Marselj podijedio Brest rezultatom 3:1.

Sent Etjen je golom Vabija Kazrija iz sedmog minuta drugog poluvremena uspio savladati Anže i tako doći do 12. pobjede ove sezone i tako se odvojiti od zone ispadanja za osam bodova.

U danas drugoodigranom meču ovog kola Marselj je ugostio Brest. Igrao se posljednji minut prvog dijela kada je Arkadiuš Milik doveo domaće do prednosti nakon asistencije Dmitrija Pajea.

Domaći su do izjednačenja stigli dvadeset minuta prije kraja. Romen Favr je ubacio loptu u protivnički šesnaesterac, a najviši u skoku je bio Lilijan Brasije koji je glavom savladao Stiva Mandandu

Domaći nizu htjeli dozvoliti da se na tome završi, te je Floran Tovan dvije minute prije kraja iskoristio povratnu loptu Tomaza de Lime i pogodio gornji lijevi ugao protivničkog gola za prednost svoje ekipe, a konačni rezultat postavio je Mikel Kvisans u posljednjoj minuti susreta, kada je udarcem iz poluvoleja postavio konačnih 3:1.

Nakon danas odigranih utakmica Marselj se nalazi na petom mjestu s 45 osvojenih bodova, dok je Brest 13. s 11 bodova manje. Anžer je devetoplasirana ekipa prvenstva, koja za Marseljom zaostaje šest bodova, dok je Sent Etjen sa 33 osvojena boda na 16. mjestu Lige 1.