velež

Fudbaleri Veleža pobijedili su na “Grbavici” favorizovanu ekipu AEK-a rezultatom 2:1 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Gosti su dobro ušli u utakmicu. U 11. minuti sjajno je loptu primirio napadač Karim Ansarifard koji je lagano savladao Slavišu Bogdanovića za vođstvo AEK-a. Asistent bio je Kristos Albanis.

Samo tri minute kasnije, Omar Pršeš je uputio razoran udarac sa 20 metara i tako je savladao Panajotisa Cinotasa i tako bacio “Grbavicu” u delirijum.

Interesantna situacija dogodila se u 42. minuti kada je poništen gol gostima.

Glavni arbitar je poslušao odluku pomoćnog sudije i dosudio ofsajd napadaču Ansarifardu, koji je zatresao mrežu Bogdanovića iz nedozvoljene pozicije. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 1:1.

Na startu drugog dijela izabranici Feđe Dudića se nisu preplašili i krenuli su hrabro u napad. To se isplatilo u 52. minuti kada je Mehmed Ćosić sjajno dodao loptu do Dženana Zajmovića koji je prekrasno pogodio za preokret i vođstvo Veleža.

Poslije vođstva Veleža, inicijativu je preuzeo AEK koji je pokušavao da iz svih oružja da napadne. Fudbaleri Veleža čekali su kontru. Jedna takva je došla u finišu utakmice kada je Edo Vehabović šutirao, ali je lopta završila pored gola.

Uspjeli su do kraja utakmice da fudbaleri Veleža odole svim napadima AEK-a i da dođu do jedne od najvećih pobjeda u istoriji kluba.

Revanš utakmica igraće se u Atini za sedam dana.