Šerif fantastičnim golom u 90. minutu srušio Kralja u Madridu (VIDEO)

Fudbaleri Šerifa napravili su jedno od najvećih iznenađenja u istoriji Lige šampiona pobjedom nad Realom u Madridu od 2:1 u drugom kolu ovog takmičenja.

Iako su navijači Crvene zvezde i Dinama bili veoma razočarani nakon što su ispali od moldavskog Šerifa partije te ekipe u Ligi šampiona nikoga ne ostavljaju ravnodušnim. Prvo su savladali Šahtjor, a sada su šokirali veliki Real u Madridu pobjedom od 2:1. Prvu šansu na meču imao je Karim Benzema iz slobodnog udarca u 18. minutu no golman gostiju je to odbranio.

Pravi šok za domaće navijače uslijedio je u 25. minutu kada je Kristijano prošao po lijevoj strani i ubacio je u šesnaesterac gdje se sam našao Jasur Jakšibaev i glavom je matirao Tiba Kurtou za 1:0.

Nakon toga prema očekivanjima igrači Real Madrida krenuli su svim silama naprijed i Eden Azar je došao u šansu jedan na jedan, ipak golman Šerifa je i tu fenomenalno reagovao i spriječio je Belgijanca da izjednači na 1:1. Branili su se igrači iz Moldavije i pokušavali su da sačuvaju stečenu prednost i nakon prvog poluvremena to im je uspjelo.

Krenuli su Madriđani još jače u napad u drugom poluvremenu i svi napori su im se isplatili u 63. minutu kada je sudija nakon gledanja snimka dosudio penal za njih. Odgovornost je preuzeo Benzema i sigurno je zatresao mrežu za 1:1.

Nisu stali tu Madriđani i napadali su i dalje, a onda su gosti iz Moldavije napravili jedno od najvećih iznenađenje u istoriji Lige šampiona. Sebastijan Til je sačekao loptu od Adame Traorea i iz prve je šutirao sa vrha šesnaesterca te je postigao predivan pogodak za 2:1 u 90. minutu.

Nisu uspjeli igrači Real Madrida da dođu do izjednačenja u sudijskoj nadoknadi i tako je Šerif ostvario najveću pobjedu u svojoj istoriji.

U narednom kolu Šerif dočekuje Intera, a Real Madrid gostuje Šahtjoru.