U prvom četvrtfinalnom duelu između Milana i minhneskog Bajerna, tim iz grada mode nadoknadio je -19 i trijumfovao uz zvuk sirene, a ovaj put pobjednik je bio isti, samo daleko ubjedljivijom razlikom o čemu svjedoči i rezultat 80:69 (26:12, 21:17, 18:24, 15:16)  što je tim Andree Trinkijerija dovelo u neugodnu poziciju i na korak od ispadanja.

Na krilima Vejda Boldvina i Džejmsa Gista bavarski sastav poveo je 5:0, ali ono što je uslijedilo nije očekivao apsolutno niko. Naime, prošlo je šest minuta u praznom hodu Bajerna, a za to vrijeme Milano je zatrpavao koš njemačkog sastava ostvarivši seriju od pomalo nevjerovatnih 20:0.

Kevin Panter pogađao je iz svih pozicija, a podršku je imao u Šavonu Šildsu, pa je poslije uvodne četvrtine Milano vodio 26:12.

U drugom periodu Bajern je nastavio ređati promašaje, a italijanski sastav znao je to i te kako iskoristiti, pa su se otisnuli na ogromnih +22 (40:18). Pokušavao je na sve načine Boldvin uz podršku Džejlena Rejnoldsa sustići prednost rivala, ali rezultat na poluvremenu 47:29 nije obećavao.

Veliki odmor mnogo više je prijao košarkaškima gostujućeg tima, a o tome svjedoči i “buđenje” Vladimira Lučića, što je pokrenulo lavinu dobrih stvari za ekipu Bajerna. Vrijeme je prolazilo, prednost rivala se “topila”, ali na minut prije kraja treće četvrtine dvije tehničke greške i isključenje zaradio je Andrea Trinkijeri pri rezultatu deficitu 58:50.

Uslijedila je rafalna paljba Milana, ali odlučujućih deset minuta bilo je pravi test za njemački sastav sa obzirom na činjenicu da su bez glavnog trenera morali pronaći rješenje za raspucani tim Etorea Mesine uz zaostatak 65:53.

Početkom posljednjeg kvartala Serhio Rodrigez iskoristio je gubitak koncentracije košarkaša Bajerna evidentno uzrokovan odlaskom trenera Trinkijerija put svlačionice, pa se prednost italijanskog sastava ponovo povećala na +17 (72:55).

U narednim minutama ofanzivni repertoar Milana dodatno je došao do izražaja, dok je njemački tim “kuburio” na oba kraja parketa uz pokušaje agresivne odbrane, ali očajan izbor šuta u napadu.

Nakon mnogo vremena uspio je Bajern zaostatak rivala spustiti na jednocifrenu prednost (77:69) trojkom Lučića, ali na drugoj strani spreman odgovor imao je Zek Ledej za 80:69 na 80 sekundi do kraja.

Uz silnu želju košarkaša tima iz Bavarske do preokreta nije došlo, pa je Milano trijumfovao rezultatom 80:69 za 2:0 u četvrtfinalnoj seriji, pa ih samo jedan korak dijeli od fajnal fora u Kelnu.

Kevin Panter postigao je 20 poena u pobjedničkom sastavu, najveću podršku imao je u vidu Serhija Rodrigeza sa 13 poena i četiri  asistencije..

U poraženom timu bolji od ostalih bio je Vejd Boldvin ubacivši 23 poena uz po šest skokova i uspješnih dodavanja.

Naredni meč mihnenskog Bajerna i italijanskog sastava iz “grada mode” na programu je na za pet dana, kada će na njemačkom tlu uslijediti meč broj tri koji može biti i te kako biti za sve aktere ove četvrtfinalne serije.