U okviru 15. kola Serije A, Roma je sa 1:0 savladala Sampdoriju, a Atalanta je rezultatom 5:1 ponizila Sasuolo. Pobjede u utakmicama u terminu od 15h su još ostvarili Napoli, Torino i Verona, a neriješeno je bilo u mečevima između Fiorentine i Bolonje, te Đenove i Lacija. Inter je ranije ubjedljivo savladao Krotone sa 6:2.

Roma je na svom terenu bila bolji protivnik tokom čitavog meča protiv Sampdorije. Prvo uzbuđenje se desilo već u šestom minutu, kada je Henrik Mhitarjan pao u šesnaestercu gostiju, no sudija je samo odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi.  U 19. minutu, Lorenco Pelegrini je dobro šutirao sa vrha šesnaesterca, no Emil Audero je još bolje reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Ovo je bilo i posljednje uzbuđenje u prvom poluvremenu, a Rimljani su i u nastavku bili konkretniji, ali nisu uspijevali postići pogodak sve do 72. minuta. Tada je nakon dobre akcije Rik Karsdorp sa desne strane šesnaesterca pronašao Edina Džeku, a bosanskohercegovački napadač je sjajnom reakcijom iz prve savladao Audera i postavio konačan rezultat utakmice.

U narednom kolu, Roma će igrati u gostima protiv Krotonea, a Sampdorija na svom terenu dočekuje Inter.

Atalanta je kao domaćin pregazila Sasuolo sa 5:1. Duvan Zapata je načeo mrežu gostiju u 11. minutu, nakon što odbrana nije uspjela iznijeti loptu na protivničku polovinu na pravi način. Nastavak je donio nešto mirniju igru, a na odmor se otišlo rezultatom 2:0, pošto je Mateo Pesina pogodio na asistenciju Josipa Iličića.

Zapata je otvorio drugih 45 minuta svojim drugim pogotkom i tu je bilo jasno da će meč otići u jednom pravcu. Robin Gosens i Luis Murijel su doveli svoj tim do 5:0, a konačan rezultat, 5:1, postavio je Vlad Čiričes u 75. minutu.

U narednom kolu, tim iz Bergama na svom terenu dočekuje Parmu, a Sasuolo će ugostiti Đenovu.

Napoli je u gostima ubjedljivo savladao Kaljari sa 4:1. Prvi gol je bio fantastičan, a djelo je Pjotra Zjelinjskog na asistenciju Andree Petanje i minimalnom prednošću Napolitanaca se otišlo na odmor. Drugih 45 minuta je počelo u nešto mirnijem tempu, a domaćini su uspjeli izjednačiti u 60. minutu. Nakon gužve u šesnaestercu, lopta se odbila do Žoaa Pedra, koji se dobro snašao i pogodio za 1:1. Izgledalo je da je momentum na strani Kaljarija, ali Zjelinjski je samo dva minuta kasnije vratio prednost svojoj ekipi.

Uskoro je uslijedio još jedan šok za domaćine, Šaralampos Likojanis je dobio drugi žuti karton i ostavio je svoj tim na cjedilu. Napoli je iskoristio brojčanu prednost i do kraja preko Irvinga Lozana i Lorenca Insinjea postigao još dva zgoditka. U narednom kolu, izabranici Đenara Gatuza dočekuju Speciju, a njihov današnji protivnik će ugostiti Benevento.

Torino je u gostima savladao Parmu sa 3:0. Vilfred Singo je pogodio za 1:0 u osmom minutu na asistenciju Andree Belotija, a minimalnom prednošću “Bika” se i otišlo na odmor. Drugo poluvrijeme je proteklo u prilikama sa obje strane, ali ni jedni ni drugi nisu uspijevali da pronađu put do protivničke mreže, sve dok na scenu nije stupio Amer Gojak. Reprezentativac BiH je ušao u igru u 69. minutu, u 88. je iz kornera pronašao Armanda Ica za 2:0, a sam je sjajno postavio konačan rezultat utakmice u petom minutu sudijske nadoknade.

U narednom kolu, Torino dočekuje Veronu, a Parma će u Bergamo na megdan Atalanti.

Verona je na gostujućem terenu savladala Speciju sa 1:0. I jedni i drugi su imali nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu, no mreže se nisu tresle. U 40. minutu, Nikola Kalinić je postigao pogodak, no to je učinio iz nedozvoljene pozicije. U sličnom tempu se nastavilo i u drugom dijelu, a Žulijan Šabo je u 69. minutu dobio drugi žuti karton i Specija je nastavila meč sa igračem manje. Gosti su to kaznili šest minuta kasnije, a strijelac je na asistenciju Davidea Faraonija iz fantastičnih makazica bio Matija Zakanji. Do kraja, rezultat se nije mijenjao.

U narednom kolu, Verona gostuje protiv Torina, dok će Specija na megdan Napoliju.

Lacio je u Đenovi remizirao protiv istoimenog rivala, a konačan rezultat je glasio 1:1. Ćiro Imobile je iz jedanaesterca pogodio za Rimljane u 15. minutu i sa minimalnom prednošću gostiju se otišlo na veliki odmor.

Činilo se da je tim iz glavnog grada Italije u boljoj poziciji, no domaćini su uspjeli izjednačiti u nastavku. Matija Destro je na asistenciju Eldora Šomurodova izjednačio u 58. minutu i rezultat se do kraja nije mijenjao.

U narednom kolu, Lacio na svom terenu dočekuje Fiorentinu, a Đenovljani će gostovati protiv Sasuola.

Fiorentina i Bolonja su u Firenci odigrali bez golova. Izabranici Siniše Mihajlovića su bili nešto konkretniji u prvom poluvremenu, ali nisu uspjeli doći do pogotka. Domaćini su takođe imali nekoliko prilika, no ništa od toga nije bilo dovoljno opasno po gol protivnika.

U sljedećem kolu, “Viola” gostuje Laciju, a Bolonja na svom terenu dočekuje Udineze.