Serija A: Lacio remizirao sa Interom, Filipo Inzagi se osvetio bivšem klubu

Danas su u terminu od 15h odigrane tri utakmice italijanske Serije A.  Lacio je remizirao sa Interom, a Benevento i Parma su kao domaćini minimalnim rezultatom došli do sva tri boda.

Prvih 15 minuta utakmice u Rimu je proteklo bez većih uzbuđenja. Obje ekipe su igrale oprezno, tako da u ovom periodu igre niko nije uputio udarac na gol protivnika. Inter je bio dominantniji što se tiče posjeda lopte, ali prvu priliku je imao Lacio. U 20. minutu, Luis Alberto je šutirao po golu “Neroazura”, ali Samir Handanović je sjajno reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Deset minuta kasnije, došlo je do prvog pogotka na utakmici. Lautaro Martinez je primio loptu u šesnaestercu, šutirao je lijevom nogom sa desetak metara, a Tomas Strakoša je ostao nemoćan i Inter je poveo sa 1:0. Do kraja poluvremena, tim iz Milana se trudio da što više zadrži loptu u svojim nogama, a Lacio je uglavnom izgledao bezidejno, pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Inter je već u drugom minutu nastavka mogao uvećati prednost. Romelu Lukaku je šutirao sa vrha šesnaesterca, ali lopta je završila pored lijeve stative. Kazna je uslijedila u 55. minutu, kada je Frančesko Aćerbi uputio centaršut sa lijeve strane, a Sergej Milinković-Savić je glavom postigao pogodak i izjednačio rezultat na 1:1. Ovaj gol je pozitivno uticao na energiju “Nebeskoplavih”, koji su u nastavku zaigrali mnogo agresivnije.

Ipak, u 70. minutu se desila nepovoljna situacija za domaćine. Nakon faula Artura Vidala nad Ćirom Imobileom, italijanski reprezentativac je nepromišljeno reagovao i dobio crveni karton.

U 86. minutu, Lacio je bio na ivici poraza. Marcelo Brozović je šutirao sa dvadesetak metara, lopta je zakačila jednog odbrambenog igrača i Strakoša je već bio savladan, ali stativa je bila saveznik Rimljana. Do kraja utakmice, tim iz glavnog grada Italije je uspio izdržati pritisak gostiju i rezultat je ostao nepromijenjen.

Benevento je na svom terenu savladao Bolonju rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Đanluka Lapadula u 66. minutu. Izabranici Siniše Mihajlovića su ekspresno izjednačili, ali gol im je bio poništen zbog igranja ruke, tako da je ekipa Filipa Inzagija ipak slavila.

Parma je na domaćem terenu savladala Veronu, takođe sa 1:0. Strijelac pobjedničkog gola je bio slovenački fudbaler, Jasmin Kurtić, a pogodio je na samom početku utakmice.