Serija A: Veliki kiks Intera, sigurne pobjede Lacija, Rome i Atalante (VIDEO)

Fudbaleri Intera doživjeli su drugi poraz u sezoni i to na gostovanju Sampdoriji od 2:1, dok su Atalanta, Roma i Lacio sigurno došli do nova tri boda u 16. kolu italijanske Serije A.

Atalanta je na svom terenu savladala ekipu Parme sa 3:0, a slovenački fudbaler Josip Iličić nakon što je držao par trenutaka loptu na sredini terena nevjerovatno preciznim pasom proigrao je Luisa Muriela, koji nije imao težak zadatak i lagano je doveo Atalantu u vođstvo od 1:0 u 15. minutu. Čim se krenulo u nastavku igrači Parme su izgubili loptu na svojoj polovini, domaći igrači su malo kombinovali ispred protivničkog šenaesterca i nakon što je lopta došla do Duvana Zapate, Kolumbijac udvostručio prednost na 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Robin Gosens u 61. minutu kada se lopta odbila od protivničkog igrača i došla do njega na nekih deset metara, te je Luiđi Sepe po treći put morao da vadi loptu iz svoje mreže.

Fudbaleri Intera poraženi su na gostovanju Sampdoriji sa 2:1, a po njih je sve loše krenulo kada je Aleksis Sančez u 12. minutu promašio penal i propustio priliku da dovede svoj tim u vođstvo. Da stvar bude gora deset minuta kasnije dosuđen je penal na drugoj strani, a bivši igrač Intera Antonio Kandreva je bio siguran izvođač.

Danski fudbaler Mikel Damsgard je predivno prošao po desnoj strani u 38. minutu, ubacio u šesnaesterca gdje se našao Keita Balde i Sampdorija je povela sa 2:0. Gol nade za goste postigao je Stefan de Vraj u 65. minutu nakon kornera, ali više od toga igrači Intera nisu mogli i doživjeli su tek drugi poraz u sezoni.

Roma je dosta lagano stigla do nova tri boda na gostovanju Krotoneu (3:1). Prvo su u osmom minutu pokrenuli akciju od golmana i u tri poteza lopta je stigla do Borhe Majorala, a on je bio smiren u ključnom trenutku i doveo je svoj tim u vođstvo od 1:0. Isti igrač je postigao previdan gol u 29. minutu sa skoro 30 metara, nakon što su njegovi saigrači oduzeli loptu protivniku.

Pitanje pobjednika riješio je Henrik Mhitarijan s bijele tačke u 35. minutu. Jedini gol za domaće dao je igrači iz Srbije Vladimir Golemić nakon kornera u 71. minutu.

Ekipa Lacija je trijumfovala u Rimu protiv Fiorentine sa 2:1 i veoma rano, već u šestom minutu su stigli do vođstva preko Filipa Kaiseda, poslije duge akcije njegovih saigrača. Dvadeset minuta kasnije Ćiro Imobile je postigao gol, ali je poništen zbog ofsajda. Ipak u 75. minutu do istog igrača je lopta došla nakon kornera i on je zakucao u mrežu za 2:0. Počasni gol za goste postigao je Dušan Vlahović iz penala u 88. minutu.

Fudbaleri Torina i Verone remizirali su 1:1, a gosti su poveli fantastičnim golom Federika Dimarka u 67. minutu. Primio je loptu na ivici šesnesterca i predivnim volejem je smjetio iza protivničkog golmana za 1:0. Domaći tim je ipak uspio da dođe do boda, tako što se poslije drugog ubačaja lopta odbila od jednog igrača Verone pravo na nogu Bremera u 84. minutu i on je lagano pogodio za 1:1.

Sasuolo je pobijedio ekipu Đenove sa 2:1, a u prvom poluvremenu duela nije bilo golova, ali su se strijelci raspucali u nastavku. Džeremi Boga se sjajno oslobodio svog čuvara u šesnaestercu i u 52. minutu doveo domaćina u vođstvo. Poslije dugog napada Eldor Šomurudov je bio najviši u skoku i izjednačio je na 1:1 u 64. minutu, a pobjedu domaćinu donio je Đakomo Rasparodi u 83. minutu kada je ostao sam na deset metara i glavom je pogodio za nova tri boda Sasuola.

Bolonju Siniše Mihajlovića su sekunde dijelile od nove pobjede, ali su sa igračem manje primii gol protiv Udinezea u sudijskoj nadoknadi (2:2). Poveli su domaći golom Takehira Tomijasua u 18. minutu, poslije centaršuta Rikarda Orsolinija iz slobodnog udarca. Izjednačili su gosti u 34. minutu tako što je Roberto Pereira naletio na loptu koja se odbila od prečku i glavom pogodio za 1:1.

Matija Svanberg je u 40. minutu vratio prednost Bolonji, golom sa vrha šesnaesterca u 40. minutu, da bi isti igrač u 47. minutu dobio drugi žuti i crveni karton. Bod Udinezeu donosi Toglaj Arslan golom sa deset metara u 92. minutu.