Poznati svi učesnici polufinala Lige Evrope.

, Sevilja i Šahtjor u polufinalu Lige Evrope

U okviru četvrtfinala Lige Evrope, Šahtjor je deklasirao Bazel rezultatom 4:1, dok je Sevilja ostvarila minimalnu pobjedu protiv Vulverhemptona.

Šahtjor je već u prvom poluvremenu riješio sve dileme oko pobjednika u duelu protiv Bazela. Izabranici Luisa Kastra su preko Žuniora Moraeša i Taisona stigli do prednosti od 2:0 već nakon 22 minute igre. Švajcarska ekipa nije imala odgovor na igru Šahtjora, pa je do kraja meča prednost Ukrajinaca samo rasla do visokih 4:0. Bazel je preko Rikija van Volfsvinkela postigao počasni pogodak u sudijskoj nadoknadi za konačnih 4:1.

U Duizburgu, Sevilja i Vulverhempton su igrali jednu klasičnu uspavanku od utakmice. Engleska ekipa je došla sa namjerom da čuva 0:0, međutim nakon sjajne kontre Adame Traorea, Diego Karlos je skrivio jedanaesterac, ali Luis Himenez je bio neprecizan sa bijele tačke. Šansa koju je propustio Meksikanac u 13-oj minuti je bila jedina konkretna koju je Vulverhempton imao na utakmici. Sevilja je bila bolja ekipa tokom čitavog toka meča, a tome u prilog ide odnos u kornerima 14-0 u korist španskog tima. Jedini gol na susretu je postigao Lukas Okampos glavom nakon vrlo dobrog centaršuta Evera Banege.

U polufinalu Lige Evrope koje je na rasporedu 16. i 17. avgusta, Sevilja će igrati protiv Mančester junajteda, dok će se u drugom polufinalu sastati Inter i Šahtjor.