Sevilja je u derbiju protiv Betisa slavila na svom terenu rezultatom 1:0. Jedini pogodak za “Lavove” je postigao Jusuf en Nesiri.

Samo jedan gol je viđen u andaluzijskom derbiju Sevilje i to u 27. minuti. Baš u trenucima kada je Betis napadao i imao loptu više u svom posjedu, jedna nesmotrenost i izgubljena lopta, koštala su ih pogotka.

Džesus Navas je krenuo u kontranapad i sa svoje polovine poslao dugu loptu koja je spojila Jusufa en Nesirija sa golom protivnika, sjajni napadač je zaobišao i golmana i iz nimalo lagane pozicije loptu poslao u mrežu, za prednost koja će se ispostaviti i pobjedu.

U drugom poluvremenu Betis je krenuo ofanzivnije, kako bi uspjeli izjednačiti. Imali su zeleno-bijeli veći posjed lopte, međutim samo jedan šut u okvir gola u tom dijelu igre.

Uspio je Betis na kratko “zalediti” igrače Sevilje u 73. minuti kada se zatresla mreža “Lavova“, međutim nije dugo trajalo slavlje gostiju pošto je pomoćni arbitar signalizirao očigledan ofsajd.

Ovaj koji je večeras pripao Sevilji malo toga je poznato, ali je rivalitet koji zaslužuje pažnju. O jednoj od najvećih utakmica španskog fudbala možete čitati na našem portalu u tekstu pod nazivom “Ispod površine: Hoću da postojim i da ti smetam“.