Sigurna Danska sa sedam golova razlike savladala Sloveniju

Na Evropskom prvenstvu za rukometašice, koje se igra u Danskoj, u okviru grupe A svoj meč su odigrale reprezentacije Danske i Slovenije. Rukometašice domaće ekipe nisu dozvolile iznenađenja, te su savladale Sloveniju sa 30:23.

Skandinavski tim je u maniru pravog domaćina na pravi način otvorio svoj prvi meč. Danske rukometašice su odličnom igrom u prvih 20 minuta meča uspjele da djelimično destabilizuju Sloveniju. Trine Jensen Ostergard i Larke Nolse su igrale sjajno i predvodile svoju reprezentaciju.

Dok su domaće rukometašice pokušavale da se odvoje na veću rezultatsku razliku, isto tako gošće iz Slovenije nisu dozvoljavale da se to dogodi. Nataša Ljepoja i Barbara Lazovič su sjajnim pasovima i dobrim akcijama vukle svoju selekciju. Ne treba zaboraviti sjajnu Anu Gros čija dirigentska palica se mogla osjetiti u svakom napadu Slovenije. Rezultat poslije prvih 30 minuta bio je 14:12 za Dansku.

Sva neizvjesnost koja je krasila prvi dio utakmice, polako je nestajala u nastavku. Dankinje su ubacile u brzinu više i krenule da igraju punom snagom. Nije to baš ostavilo mnogo prostora rukometašicama Slovenije da pokažu šta mogu i zašto su među reprezentacijama na ovoj smotri. Domaća selekcija je meč privela u sigurnu završnicu i slavila rezultatom 30:23.