Košarkaši Valensije, Real Madrida, Huventuda i Burgosa ostvarili su sigurne pobjede u 2. kolu Endesa lige.

Tim Valensije savladao je sinoć Andoru sa 91:76 i to najviše zahvaljujući sjajno četvrtoj četvrtini koju su dobili sa 25:13. Odličan otpor su pružali gosti tokom prva tri perioda. Nekoliko puta su stigli do izjednačenja i vođstva, najviše zahvaljujući Tajsonu Perezu, no u posljednjih deset minuta Nikola Kalinić, Klemen Prepelič i Sem van Rosom su podigli nivo igre i riješili pitanje pobjednika. Najefikasniji na meču bio je Perez sa 18 poena, Džeremi Šenglin je postigao deset poena, a na drugoj strani Martin Hermanson je imao 14 poena, Prepelič i Kalinić po 13, Van Rosom i Majk Tobi po 12 poena.

Košarkaši Real Madrida trijumfovali su protiv Saragose sa 102:83. Madriđani su krenuli silovito i u jednom trenutku su vodili sa 28:6, ipak gosti u drugoj četvrtini prilaze na 39:38. U tim trenucima posebno je bio raspoložen Rašid Sulajmon koji postiže 14 poena u tom periodu, ali već od drugog poluvremena Fabijen Kozer i ekipa ponovo stvaraju dvocifrenu prednost i stižu do veoma ubjedljive pobjede. Kozer je bio najefikasniji sa 25 poena, Rudi Fernandez je postigao 16, Edi Tavares 12, a Fakundo Kampaco 11, dok se na drugoj strani istakao Sulajmon sa 18 poena, Niko Brusino 15, Dilan Enis 12 i Trigvi Hlinason 11 poena.