U odlučujućoj utakmici četvrtfinala Evrolige, Milano je kod kuće pobijedio Bajern sa 92:89 (24:22, 26:18, 22:18, 20:31).

Bavarci su nešto bolje otvorili meč. Sa poludistance su pogađali Džahuan Džonson, Džejlen Rejnolds i Vladimir Lučić, pa je nakon tri minuta igre bilo 8:2 u njihovu korist. Malkolm Dilejni je zatim trojkom smanjio na 8:5, a Šavon Šilds je polako ulazio u ritam i pravio sve više problema protivnicima, pa se na prvu pauzu otišlo sa 24:22 za izabranike Etorea Mesine.

Druga dionica je protekla u mnogo boljoj igri Milana. Domaćini su bili mnogo šuterski raspoloženiji, dok je Bajern izuzetno teško dolazio do obruča. Šilds je i dalje bio udarna igla svoje ekipe, Kajl Hajns je bio opasan pod košem, a trojke su pogađali Điđi Datome i Serhio Rodrigez, te je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 50:40 u korist italijanskog predstavnika.

Šilds je u trećoj četvrtini nastavio po starom. Bio je nerješiva enigma za odbranu Bajerna, pogađao je izvana, ali i iz prodora i svom timu je nakon tri i po minuta donio +14 (61:47). Izabranici Andree Trinkijerija su se mučili u napadu, a ofanziva im takođe nije bila na željenom nivou. Kada je Šilds otišao na klupu, Hajns i Kevin Panter su povukli Milano, koji je u finalnih deset minuta ušao sa +14 (72:58).

Bajern je ipak uspio zaprijetiti u nastavku. Na tri i po minuta do kraja, Žan Mark Šiško je pogodio za tri i smanjio na samo -6 (83:77). U sljedećem napadu Milana, gosti su umalo ukrali loptu, ali ona je potom ipak završila kod Dilejnija, koji se podigao na šut i uspješnom realizacijom naizgled zapečatio sudbinu Bavaraca.

Njemački predstavnik je ipak pokazao sjajan karakter i nakon nevjerovatnih grešaka protivnika smanjio na samo -2 (91:89) na 14 sekundi do kraja. Imali su napad za produžetak ili pobjedu, ali Hajns je zaustavio Vejda Boldvina i tu je bio kraj, a konačan ishod je glasio 92:89.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Šilds sa 34, dok se na drugoj strani istakao Rejnolds sa 19 poena.