Simon fantastičnom trojkom zapečatio sudbinu Reala, velika drama pripala Efesu (VIDEO)

U odlučujućoj utakmici četvrtfinala Evrolige, Efes je na svom terenu pobijedio Real Madrid sa 88:83 (18:21, 18:20, 24:16, 28:26).

Kris Singlton je doveo Efes u vođstvo od 2:0, a Džejsi Kerol je izjednačio. Domaćini su zatim ušli u za nijansu bolji ritam, ali Real se vratio i na četiri i po minuta do kraja perioda poveo sa 17:14 preko Aleksa Tajusa. Uspjeli su sačuvati tu prednost i na prvu pauzu otići sa +3 (21:18).

Nakon što je Vasilije Micić pogodio trojku poslije tri i po minuta igre u drugoj četvrtini, turski predstavnik je poveo sa 29:27. Ipak, Trej Tompkins se pobrinuo da se prednost vrati na stranu Efesa, pa je nakon njegove uspješne realizacije van linije 6,75m bilo 33:31. Serhio Ljulj je nešto kasnije poentirao na isti način, ispratio ga je Nikolas Laprovitola, a Valter Tavares je postavio rezultat s kojim se otišlo na veliki odmor, 41:36 za Madriđane.

Šejn Larkin je bio potpuno van ritma, pa je Ergin Ataman odlučio da ga ostavi na klupi na startu trećeg kvartala. To mu je počelo davati željene rezultate, jer su njegovi izabranici lakše dolazili do poena i poslije dva minuta su poveli sa 46:44 poenima Sertača Šanlija iz fantastične asistencije Micića. Rodrig Buboa je povećao na 49:44, a kada je Singlton bio precizan za 57:45, činilo se da je momentum potpuno na strani sastava iz Istanbula.

Puleni Pabla Lasa nisu tako razmišljali i postepeno su topili prednost protivnika, Tompkins je opet bio precizan za tri, Ljulj je pogađao slobodna bacanja, odbrana je bila sve čvršća, a Tavares je opet svojom realizacijom zatvorio period i u odlučujućih deset minuta se ušlo sa 60:57 za Efes.

Singlton je na uvodu u četvrtu četvrtinu odveo svoj tim na +5 (62:57), a Laprovitola je na drugoj strani bio precizan van linije 6,75m, da bi Usman Garuba izjednačio na 62:62. Ni jedni ni drugi se nisu uspijevali odlijepiti na bilo kakvu osjetniju prednost, Larkin je sa linije slobodnih bacanja na oko četiri minuta do kraja doveo Efes do minimalne prednosti (73:72), međutim Laprovitola je pogodio trojku za 75:73.

Tibor Plajs je na tri minuta do kraja poravnao na 75:75, Ljulj je promašio, a Larkin je zatim na fantastičan način ubacio trojku za 78:75 u korist turskog predstavnika. Laso je pozvao tajm-aut, poslije kojeg je Alberto Abalde izjednačio (78:78). Poene su zatim izmijenjali Larkin i Tavares, a Krunoslav Simon je maestralno pogodio za 83:80 na 39 sekundi do isteka vremena. Pokazalo se da je ovo bila sekvenca koja je odlučila, Real se više nije uspio vratiti i konačan ishod je glasio 88:83.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Singlton sa 26, dok se na drugoj strani istakao Laprovitola sa 17 poena.