U okviru osmog kola Evrolige, Anadolu Efes je kao gost savladao Panatinaikos rezultatom 80:77 (22:21, 18:15, 14:23, 23:21). Ovo je prva pobjeda turske ekipe u gostima protiv Atinjana nakon osmog marta 2006. godine.

Utakmica je otvorena poenima Jorgosa Papajanisa za Panatinaikos, a Efes je uzvratio preko Vasilija Micića i Tibora Plajsa.

Domaćini su napravili prvu nešto osjetniju prednost kada je Hauard Sent-Ros pogodio trojku za 14:9 na četiri minuta do kraja početne dionice. Igralo se nervozno sa obje strane, ali i jedni i drugi su ipak uspjeli ubaciti preko 20 poena u prvih deset minuta, pa se na pauzu otišlo sa 22:21 u korist Atinjana.

“Zeleni” su drugu dionicu otvorili serijom od 5:0 preko Šelvina Meka i Konstantinosa Mitoglua, ali gosti im nisu dopustili da se previše odlijepe. Napadi ni jednih ni drugih nisu bili tečni, Markus Foster je Panatinaikosu donio prednost od 33:26 na polovini drugih deset minuta, ali Doguš Balbaj je odmah uzvratio trojkom na drugoj strani. Izabranici Jorgosa Vovorasa su +7 (40:33) imali i na 22 sekunde do kraja drugog perioda, ali Efes se još jednom vratio na -3, ovog puta trojkom Micića. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 40:36.

Efes je u treći kvartal ušao na pogon Micića. Srpski plejmejker je povezao devet poena za svoju ekipu i tako smanjio na 46:45. Panatinaikos je za kratko ponovo povećao prednost, ali Micić je nastavio sa maestralnom partijom, a pomogli su mu Plajs i Krunoslav Simon, pa su gosti preokrenuli i u četvrtu četvrtinu ušli vođstvom od 59:54.

Micić je nastavio po starom, ponovo je poentirao u prvom minutu finalne dionice i tako doveo izabranike Ergina Atamana na +9 (63:54). Poenima svog večeras najboljeg igrača, Efes je ubrzo došao i dvocifrene prednosti. Panatinaikos se nije predavao i Mek ih je doveo na -4 (70:66) na četiri minuta do kraja utakmice. Pred ulazak u posljednji minut, Micić je napravio peti faul, što je bila zabrinjavajuća činjenica za Efes, koji je popustio u samoj završnici, ali domaćini ipak nisu smogli snage da odvedu utakmicu u produžetak. Konačan rezultat je glasio 80:77 za goste.

U pobjedničkoj ekipi, ubjedljivo najefikasniji je bio Micić sa 33, a kod Panatinaikosa je bolji od ostalih bio Mek sa 18 poena.

U narednom kolu, Efes će dočekati Bajern, a klub iz glavnog grada Grčke će gostovati Valensiji.