Široki Brijeg je u derbiju 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Sarajevo na “Pecari” rezultatom 1:0.

Prvi na utakmici zaprijetili su gosti kada je u osmoj minuti udarac Harisa Handžića zaustavio Dario Miškić. Osim toga u prvih deset minuta susreta na “Pecari” nije viđeno skoro ništa.

Zatresla se zato i prečka i klupa Sarajeva u 17. minuti kada je Zvonimir Vukoja sjajno šutirao, međutim nije imao sreće krilni napadač Širokog Brijega. Nastavili su domaći da dominiraju tokom prvih 25 minuta, gdje je Sarajevo bilo u potpuno podređenom položaju.

Ipak do prve velike prilike stiglo je Sarajevo u 28. minuti. Anel Hebibović je izašao jedan na jedan sa Miškićem, međutim golmana Širokog se još jednom proslavio. Do kraja poluvremena gosti su se potpuno oslobodili pritiska i imali još jednu “polupriliku” preko Jasmina Mešanovića, no na semaforu je ostao rezultat 0:0.

, Široki Brijeg bolji na Pecari! Sarajevo u potencijalnom problemu

Loše je Sarajevo otvorilo i drugo poluvrijeme, što su ovaj put igrači Širokog Brijega kaznili i u 52. minuti stigli do prednosti. Prošao je jedan centaršut do Frane Ikića koji je postigao novi gol u nastavku prvenstva i doveo Širokobriježane u prednost.

Pokušali su gosti nakon toga preko Matijasa Fanima, ali je njegov pokušaj blago rečeno loše završio. Mogao je potom uslijediti novi šok za njih, ali grešku Selmira Pidre nisu kaznili domaći.

Problem za Široki Brijeg desio se u 70. minuti. Zvonimir Begić je u tom trenutku dobio drugi žuti karton i “Plavi” su ostali sa igračem manje. Dvije minute kasnije mogao je Tino Sušić poravnati rezultat, međutim njegov šut je otišao pored gola.

Najbolju priliku na utakmici Sarajevo je propustilo u 81. minuti. Ponovo je u centru pažnje bio Sušić koji je nakon prodora pogodio prečku već savladanog Miškića. Pokušavali su gosti do kraja na sve načine stići do izjednačenja, ali u tome nisu uspjeli, pa se razlika na tabeli smanjila na pet bodova.