, Široki Brijeg lako sa Borcem u derbiju

Fudbaleri Širokog Brijega savladali su Borac u 5.kolu M:tel Premijer lige rezultatom 3:0.

Vlado Jagodić je prije susreta sve iznenadio ostavivši pet standardnih igrača van protokola, što je rezultiralo drugim ovosezonskim porazom. „Ruku na srce“ Borcu ni do sada nije odgovarala „Pecara“ pa je Široki Brijeg bio favorit prije ovog susreta. Razlog promjene u sastavu je što je Jagodić želio da sačuva svoje najbolje igrače pred evropsku utakmicu protiv Sutjeske u četvrtak.

U osmoj minuti prva prilika za Borac, kontranapad Borca je povukao Dino Kalesić uposlio je Bojana Markovića, ali se ovaj nije snašao najbolje. Tri minute poslije greška Borčeve odbrane, Marić je šutirao sa deset metara preko gola. Pervan je pokušao sa distance ali lopta odlazi pravo u Pavlovića. U 18. minuti domaćin je imao novu priliku, Stanić je sa lijeve strane šutirao pored desne stative gola Pavlovića.

Široki Brijeg dolazi u vođstvo u 23. minuti skraćeni korner za domaći tim izvodi Pervan, a najviši u kaznenom prostoru Borca je Stjepan Radeljić za 1:0.  U 36. minuti Kalesić ruši Cipetića u kaznenom prostoru, a sudija pokazuje na „bijelu tačku“. Penal šutira Toni Jović, Pavlović brani, ali lopta se odbija ponovo do Jovića za 2:0. U finišu prvog poluvremena velika šansa za domaćina, ali Vukoja sa deset metara šutira pored gola.

U drugom poluvremenu ista slika kao i u prvih 45 minuta. Već u petoj minuti nastavka, Jović spašava loptu, dodaje do Pervana koji sa deset metara matira Pavlovića za 3:0.

Najbolju šansu za Borac imao je Dujaković u 65. minuti, kada je njegov udarac sa preko 25 metara odbranio Zlomislić.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa su igrači Tonija Karačića upisali tri boda s kojim su preskočili Borac na drugom mjestu.

Široki Brijeg u narednom kolu gostuje u Tuzli, dok Borac dočekuje Krupu.