Fudbaleri Širokog Brijega eliminisani su iz kvalifikacija za Ligu konferencija pošto su večeras u Skadru poraženi od Vlaznije rezultatom 3:0 i tako prokockali dva gola prednosti iz prvog meča.

Široki Brijeg je na startu dobro stajao na terenu i prijetio uglavnom preko Ikića i Jurilja, ali je ipak nedostajalo pravih prilika za postizanje gola.

Uvodnih 30 minuta susreta proteklo je bez većih uzbuđenja u Skadru. Prva situacija vrijedna pomena desila se u 31. minutu kada je  Viktor Mateus da Silva morao da napusti igru zbog povrede, a zamijenio ga je Mehdi Čoba, strijelac jedinog gola za Vlazniju u prvom meču.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu, Vlaznija je imala u 43. minutu. Najprije je šutirao Darko Bulatović, a odbijenu loptu je pokupio Arsid Kruja ali se Dario Miškić nije dao iznenaditi.

Na startu drugog dijela Vlaznija je odmah došla do prednosti. Na centaršut Gurište odlično je reagovao Fahrudin Đurđević i lopta se od stative odbila u mrežu. Odmah nakon toga uslijedio je 15-minutni prekid utakmice zbog nemilih scena na tribinama.

Od trenutka kada se nastavila utakmica, Vlaznija je nastavila da pritišće Široki i kao rezultat se desio pogodak u 61. minutu za 2:0. Ovog puta je strijelac bio Eni Imami koji je iskoristio nesmotrenost odbrambenih fudbalera gostiju i pospremio loptu u mrežu nemoćnog Dario Miškića.

U 74. minutu Široki je imao priliku da postigne gol, ali je sjajno reagovao Erdenis Gurišta i spasio nebranjenu mrežu, nakon što je Bojan Zogović već bio savladan.

Pet minuta kasnije, uslijedio je novi šok za izabranike Tonija Karačića. Odbrana gostiju je još jednom lako ispala, a pred Miškićem se sam našao Fahrudin Đurđević i svojim drugim pogotkom odlučio dvomeč i odveo Vlazniju u drugo kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.

Pokušavali su gosti da dođu do gola koji bi im osigurao makar produžetke, ali se na kraju ispostavilo da je njihova ovogodišnja evropska avantura završena.

Iako nije djelovalo da će tako biti slučaj nakon prve utakmice u Širokom Brijegu, Vlaznija je uspjela da preokrene ukupno stanje na semaforu i tako prođe dalje gdje će igrati protiv kiparskog AEL Limasola.

Prvi susret je na rasporedu narednog četvrtka na Kipru, dok će revanš biti odigran 29. jula u Skadru. Široki se sada okreće obavezama u Premijer ligi Bosne i Hercegovine gdje ih u nedjelju očekuje meč protiv Zrinjskog na “Pecari”.