Široki Brijeg ubjedljiv protiv Radnika, Božić ponovo briljirao

Košarkaši Širokog Brijega su u okviru 12. kola Lige Bosne i Hercegovine u gostima savladali ekipu Radnika rezultatom 97:71. Najefikasniji kod pobjednika je bio Luka Božić sa 24 poena, dok se kod Bijeljinaca istakao Dejan Kokoruš sa 27 ubačenih koševa.

Širokobriježani su na taj način došli do svoje devete pobjede u domaćem šampionatu i diobe prvog mjesta, pošto je Borac večeras izgubio od Posušja u vrlo dramatičnoj završnici, dok je Radniku ovo osmi poraz i nalaze se na 11. poziciji.

Vrlo neizvjesnu prvu četvrtinu smo mogli gledati. Radnik je poveo preko Jovice Kecmana, dok je Josip Bilinovac uzvratio sa druge strane. Nakon toga Džeremaja Bel postiže svoje prve poene za domaći tim, a Ive Ivanov za Široki.

ksbih

Bel u nastavku ponovo postiže poene za Radnik, a zatim Dejan Kokoruš i Jovica Kecman to isto čine, te tim iz Bijeljine dolazi do +5 (9:4), a pri rezultatu 13:7 za Radnik, ekipa Širokog preko odličnog Luke Božića i njegovih šest vezanih poena dolazi do izjednačenja (13:13), a seriju su gosti zatim nastavili poenima Marka Damjanovića, te trojkom Bilinobca, čime su otišli na +5 (18:13).

Do kraja prve dionice Božić je Širokom u nastavku ponovo donio prednost od pet poena (20:15), a onda je zablistao sjajni Kokoruš u samom finišu, te Radniku donio izjednačenje pred odlazak na pauzu (20:20).

Iako su pružili sjajan otpor u prvoj dionici, u drugoj su doživjeli pravi fijasko. Širokobriježani su, suštinski, riješili ovu utakmicu u drugoj četvrtini, koju su započeli nevjerovatnom seriom od 14 poena (34:20), a poenima Ivana Kučana su u nastavku došli na +17 (43:24), dok je na poluvremenu rezultat glasio 49:35.

radnik

Đorđe Ćurović i Srđan Jovanović otvaraju drugo poluvrijeme poenima za Radnik (49:39), a onda slijedi fantastična serija gostiju od devet uzastopnih poena, čime su povećali razliku na 19 poena (58:39).

Pred kraj treće dionice su imali višak od 26 poena (77:51) nakon poena Matea Čolaka i Božića, a u samom finišu Bel pogađa dvojku i trojku za domaći tim, te pred posljednji kvartal Široki ide rezultatom 77:56 u svoju korist.

U posljednjoj dionici su košarkaši Širokog dobrom igrom uspjeli zadržati prednost, a na kraju utakmice je rezultat glasio velikih 97:71.

bilinovac siroki

U narednom kolu Radnik će gostovati Leotaru u Trebinju, dok će ekipa Širokog Brijega dočekati Promo na svom parketu.

RADNIK – ŠIROKI BRIJEG 71:97 (20:20, 15:29, 21:28, 15:20)

Radnik: Bel 19, Kokoruš 27, Kecman 7, Mičić 8, Jovanović 7, Ćurović 3, Spasojević 0, Lazić 0

Široki Brijeg: Ivanov 12, Vucić 4, Bilinovac 12, Ćavar 7, Božić 24, Kučan 12, Čolak 19, Miletić 0, Galić 5, Damjanović

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.