Fudbaleri Širokog Brijega savladali su na domaćem terenu ekipu Igmana sa 3:2 u 12. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Kratko se danas Željezničar pobjedom nad Leotarom vratio na prvo mjestu u prvenstu, da bi igrači Širokog Brijega pobjedom nad Igmanom opet zasjeli na čelnu poziciju. Ilan Pejić je izašao sam ispred golmana gostiju u 12. minutu i jedan igrač Igmana ga je srušio, no iako su domaći igrači tražili penal sudija je pokazao da se igra nastavi.

Deset minuta kasnije Daniel Lukić je uposlio Morisa Valinčića koji je sporo reagovao i golman Igmana je uspio da uzme loptu. Mateo Lovrić je pokušao iz daljine, ali je Aldin Ćeman uspio to da odbrani. Ipak u 38. minutu nije mogao da zaustavi šut Lukića koji je dobio loptu od Marijana Ćavara i doveo je Široki Brijeg u prednost od 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Domaći tim je u 57. minutu udvostručio prednost pošto je sada Lukić nakon gola upisao i asistenciju, ovaj put za Bože Vukoju koji je matirao Ćemana za 2:0. Djelovalo je da su sve dileme oko pobjednika riješene u 74. minutu kada je Ilija Mašić dodao do Valinčića, ovaj do Vinka Rožića koji je sjajno pronašao Sirila Kpana, te je on prvim golom u sezoni povećao na 3:0.

Tim iz Konjica je uspio da smanji prednost rivala golom Mirsada Ramića sa bijele tačke u 82. minutu, a onda je isti igrač u 88. minutu uspio da potpuno vrati svoj tim u igru novim pogotkom za 3:2.  Ipak Igman nije mogao do izjednačenja i doživio je novi poraz, a Široki je slavio sa 3:2.

U narednom kolu Široki Brijeg gostuje Zrinjskom, a Igman dočekuje Velež.