Široki je u okviru 5. kola Lige 6 na svom parketu savladao Spars sa 98:64. Kod pobjednika, najefikasniji su bili Josip Bilinovac i Luka Božić sa po 17, dok se na drugoj strani istakao Arijan Lakić sa 14 poena.

Izabranicima Danijela Jusupa je ovo četvrti trijumf iz pet odigranih susreta u završnici domaćeg šampionata, dok je tim sa Ilidže sada na omjeru od dvije pobjede i tri poraza.

Kao što rezultat pokazuje, Široki je bio dominantan i bez problema je odbranio domaći teren.

Široki, Široki demolirao Spars

Prva četvrtina je bila najneizvjesnija. Nedim Buza i Arijan Lakić su trojkama odveli Spars do 6:2, međutim Širokobriježani su ušli u bolji ritam i na prvu pauzu su otišli sa +2 (21:19).

Reuf Livadić i Remi Ejbel su poenima održali Spars u priključku na uvodu u drugi kvartal, da bi im Mateo Čolak odgovorio sa svojih pet poena za 28:23. Domaćini su održavali ovu prednost, a u završnici druge dionice su ju dodatno povećali, pa je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 48:34.

Drugo poluvrijeme je proteklo u mnogo boljoj igri Jusupovih košarkaša, koji su oba preostala perioda riješili u svoju korist sa dvocifrenom razlikom, a konačan rezultat je glasio 98:64.

U narednom kolu, Široki će na svom parketu dočekati Leotar, a Spars ide u Tuzlu na megdan Slobodi.

ŠIROKI – SPARS 98:64 (21:19, 27:15, 23:15, 27:15)

Široki: Ivanov 15, Kučan 6, Vucić 12, Bilinovac 17, Čolak 11, Miletić 3, Karaders 10, Čović 0, Ćavar 2, Božić 17, Damjanović 2, Vujanović 3

Spars: Durnik 4, Zrno 3, Ejbel 12, Polutak 4, Livadić 8, Buza 6, Lakić 14, Tutić 0, Gatarić 9, Ramljak 4

Sudije: Zurapović, Jovanić, Babić

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.