U prvom susretu prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija, Široki Brijeg je na “Pecari” pobijedio Vlazniju sa 3:1.

Meč ste sa detaljnim dešavanjima iz minuta u minut mogli pratiti ovdje.

Gosti su nešto bolje otvorili utakmicu i bili su malo konkretniji na početku, a prvu šansu su imali u četvrtom minutu, međutim Dario Miškić je odbranio dalekometni udarac protivnika.

Kako je vrijeme odmicalo, Širokobriježani su se oslobađali i sve više prijetili, prvenstveno po bokovima.

Alen Jurilj i Ivan Ikić su nekoliko puta dobro pronašli Valentina Vujinovića, ali napadač domaćina nije dobro reagovao i mreže su ostale netaknute. U 13. minutu, Zvonimir Begić je odlično šutirao nakon sjajne akcije iz kornera, međutim Bojan Zogović je vrhovima prstiju sačuvao svoju mrežu. Nedugo zatim, albanski predstavnik je imao izglednu priliku, no Ardit Hodžaj je glavom bio neprecizan.

U 28. minutu, Zogović je zaustavio sjajan pokušaj Jurilja i na semaforu je ostalo 0:0. Ipak, bilo je jasno da su izabranici Tonija Karačića dominantniji, a to su krunisali pred sam kraj prvog poluvremena.

U 42. minutu, Erdenis Gurišta je u vlastitom petercu oborio Jurilja, glavni arbitar je pokazao na bijelu tačku, a Mato Stanić je bio izuzetno miran i pogodio je za 1:0.

Do kraja prvog dijela, nije bilo više promjena i na veliki odmor se otišlo sa 1:0.

Drugi dio je počeo odlično za Široki.

U 51. minutu, Ardit Krimi je u svom kaznenom prostoru napravio prekršaj nad Ikićem i došlo je do novog jedanaesterca. Stanić je ponovo preuzeo odgovornost i Bojan Zogović ni ovog puta nije imao šanse, te su domaćini udvostručili vođstvo.

Samo dva minuta kasnije, Vlaznija je mogla smanjiti, ali Hodžaj je pogodio prečku, a lopta je potom ostala na gol liniji. Gosti su se probudili i pokazali nešto veću želju u nastavku, preuzeli su inicijativu, ali to im nije previše pomoglo.

U 78. minutu, Karačićevi puleni su poveli sa 3:0. Kristijan Medić je sjajno asistirao sa desne strane, a lopta je došla do rezerviste Danijela Lukića, koji je mirno reagovao i zatresao mrežu albanskog predstavnika.

Činilo se da neće doći do više promjena na semaforu, međutim gosti su uspjeli poentirati. U 92. minutu, Miškić je zaustavio pokušaj Fahrudina Đurđevića, ali lopta se odbila do Mehdija Ćobe, koji je pogodio za 3:1.

Nije bilo vremena za nešto više u nastavku, pa je 3:1 ostao i konačan ishod.

Revanš je na programu za sedam dana, a igraće se u Albaniji.