Natal predvodio Široki do šeste uzastopne pobjede: Mladost pala na Pecari

Košarkaši Širokog su u sedmom kolu Lige Bosne i Hercegovine na svom parketu savladali Mladost iz Mrkonjić Grada rezultatom 83:75. Najefikasniji kod Širokobriježana bio je Zahari Natal sa 22 poena, dok se kod gostiju istakao Orhan Špago sa 24 poena.

Široki je na taj način nastavio pobjednički niz u domaćem šampionatu. Nakon poraza od tuzlanske Slobode u prvom kolu, Široki je u narednih šest utakmica zabilježio isto toliko pobjeda i nalaze se na prvoj poziciji. S druge strane, za Mladost je ovo bio peti poraz u domaćem šampionatu, a pored toga imaju i dvije pobjede.

Što se samog susreta tiče, Široki je odigrao odličnu prvu četvrtinu, koju su dobili sa 27:13. Ipak, tim iz Mrkonjić Grada se “probudio” u drugoj četvrtini te do poluvremena uspio u potpunosti da istopi prednost Širokobriježana i priđu na -5 (42:37).

Uspjeli su i da izjednače na otvaranju drugog poluvremena, ali je to sve što su uspjeli. Široki je u nastavku ubacio u brzinu više i ponovo otišao na dvocifrenu razliku pred posljednjih 10 minuta (65:54), a u četvrtoj četvrtini su uspjeli mirno da privedu utakmicu kraju i sigurno slave.