U okviru drugog kola Druge ABA lige, Široki je u balonu na Zlatiboru savladao Zlatibor sa 95:70. Kod pobjednika, najbolji je bio Luka Božić sa 22 poena i 15 skokova, a pratio ga je Mate Vucić sa 17 postignutih poena.

Širokobriježani su prikazali odličnu reakciju nakon debakla u prvom kolu protiv Borca i sada su na polovičnom učinku iz dva meča, a identičan omjer sada ima i ekipa iz Srbije.

Izabranici Danijela Jusupa su odigrali fantastično u prvoj četvrtini, a poslije su uspjeli održati prednost i stići do prvog trijumfa u sezoni 2021/2022.

Široki, Široki odlično odreagovao nakon prvog poraza i dominantno srušio Zlatibor

Dejan Borovnjak i Dušan Kutlešić su doveli domaćina balona do početne prednosti od 4:0, a Široki je svoja prva dva poena postigao preko kapitena Josipa Bilinovca poslije dva i po minuta igre.

Od tog momenta, izabranici Danijela Jusupa su se razgoropadili i ušli u fantastičan ofanzivni ritam pa se na prvu pauzu otišlo sa 27:11 u njihovu korist.

Zlatibor je u drugoj dionici pronalazio bolja napadačka rješenja, ali u odbrani i dalje nisu uspijevali zaustaviti protivnike. Luka Božić je bio veoma opasan po srpskog predstavnika i nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 48:32.

Kutlešić i Vuk Jovanović su na otvaranju treće četvrtine pogodili za tri, no Ive Ivanov, Božić i Mate Vucić su vrlo brzo odbili njihov nalet. Bilinovac je poslije samo dva i po minuta u ovom periodu napravio svoju četvrtu ličnu grešku i Jusup je bio primoran da ga zamijeni, ali Zlatibor to nimalo nije iskoristio i u finalni kvartal se ušlo sa 71:53.

Široki je nastavio relativno lako pronalaziti put do protivničkog obruča, imali su nekoliko raspoloženih košarkaša i odličnom timskom igrom su do kraja meča držali tempo koji im odgovara te su u konačnici slavili sa 95:70.

U narednom kolu u balonu u Osijeku, Široki će igrati protiv zemunske Mladosti, a Zlatibor će na megdan Borcu iz Banjaluke.

Široki – Zlatibor 95:70 (27:11, 21:21, 24:17)

Široki: Božić 22 (15 sk, 6 as), Ivanov 14, Vucić 17, Ćavar 11, Kučan 12, Bilinovac 9, Skot 2, Čolak 6, Damjanović 0, Galić 0

Zlatibor: Kutlešić 17, Jovanović 10, Protić 9, Borovnjak 4, Nikolić 9, Ros 5, Joksimović 7, Pavlović 3, Grubelič 0, Jović 0, Čabrilo 2

Sudije: Davidov, Radulović, Lepetić