U okviru 15. kola Lige BiH u košarci, Široki je na svom terenu savladao Leotar rezultatom 101:78 (17:20, 32:15, 31:17, 21:26).

Mate Šušak i Dario Drežnjak su doveli Široki do 4:0 na samom početku, a trojkom im je na drugoj strani odgovorio Stefan Mijović. Drežnjak je veoma atraktivno zakucao za 6:3, a potom su Trebinjci zaigrali bolje i nešto lakše pronalazili put do protivničkog obruča.

Mijović je bio raspoložen, Nikola Đurasović je ukrao loptu i zakucao u kontri, pridružio mu se i Božo Đurasović, a Đorđije Ninković je prijetio sa niskog posta i nakon deset minuta igre rezultat je bio 20:17 za goste.

Leotar je drugu četvrtinu otvorio poenima Ninkovića, a zatim su Širokobriježani ušli u sjajnu napadačku seriju. Dominik Vujanović je pogodio sa poludistance, trojke su postigli Josip Batinić i Mateo Čolak, a Lovro Buljević je demonstrirao odličnu leđnu tehniku i domaćini su veoma brzo došli do preokreta i vođstva od 30:24.

Izabranici Damira Vujanovića su udvajali Ninkovića, a centrovi saigrači nisu uspijevali pretvoriti njegove povratne pasove u realizaciju, što je ih je izbacilo iz ritma, dok je Široki igrao tečnije. Razigrao se Rašon Dejvis, Amerikanac je pogađao vanjske šuteve i nekoliko puta dobro predvodio tranziciju svoje ekipe, koja je na veliki odmor otišla sa +14 (49:35).

Široki, Široki prikazao fantastičnu predstavu i ostavio Leotar bez šansi

Domaćini su dodatno pojačali tempo u nastavku, a “Leo” je bio bezidejan na obje strane terena. Vujanovićev tim je imao odgovor za svaku vrstu protivničke odbrane, a gosti nisu bili dovoljno koncentrisani, promašivali su i sa linije slobodnih bacanja, pa je poslije šest minuta igre Široki imao izuzetno visokih +27 (69:42).

Dejvis je pogađao trojke, na isti način su poentirali Drežnjak i Batinić, a Trebinjci jednostavno nisu pronalazili način da ih zaustave i u finalni kvartal se ušlo sa 80:52.

Posljednja dionica je rezultatski bila puka formalnost, Širokobriježani su rutinski održali prednost i konačan ishod je glasio 101:78.

U pobjedničkim redovima, najefikasniji je bio Dejvis sa 24, a na drugoj strani se istakao Božo Đurasović sa 19 poena. Večeras uspješnijoj ekipi je ovo osma pobjeda iz 13 mečeva u Ligi BiH, dok Trebinjci imaju poraz, ali i utakmicu više.