Igokea je u neizvjesnoj utakmici savladala Široki rezultatom 85:82 (21:22, 42:39, 24:24, 19:19) u okviru 10. kola Lige Bosne i Hercegovine.

Nakon početnih 3:0 za Igokeu, Široki je odgovorio serijom od sedam vezanih poena, i nakon što je precizan bio Mateo Čolak, oni su poveli sa 7:3. Držali su gosti prednost do sredine prve četvrtine, kada je Igoeka poenima Dalibora Ilića i Darka Talića preokrenula rezultat na svoju stranu (16:12). Ipak, za kraj prvog kvartala, Dario Drežnjak je pogodio trojku i donio Širokom vođstvo 22:21.

Druga dionica je počela izuzetno neefikasno. Samo Stefan Fundić je pogodio jednom u prve tri i po minute košarke. Timovi su se smijenjivali u prednosti tokom svih deset minuta, a na odmor je Igoeka imala vođstvo od tri razlike (42:39).

Igokea je na krilima Ilića i Talića početkom drugog poluvremena stigla do prve dvocifrene razlike (51:41). Nakon toga, Široki je u životu održavao Patrik Rembert, te je ponajviše zahvaljujući njemu rezultat pred odlučujućih deset minuta iznosio 66:63 za “Igose“.

Rembert je početkom četvrte dionice donio Širokom prednost (67:66), a gosti su nastavili seriju i poenima Jure Zubca stigli do +5 (72:67). Talić je vratio Igokeu u rezultatski egal (77:77), pa su posljednje četiri minute bile odlučujuće. Tu je Marko Jošilo vodio domaće do nedostižne prednosti za Široki, kod kojeg je Mate Mandić u posljednjoj sekundi promašio šut za produžetak (85:82).

Najefikasniji u redovima Igokee je bio Dalibor Ilić sa 17 poena, dok je na drugoj strani Aron Tomas postigao 22.

Igoeka u sljedećem kolu igra protiv Borca, dok Široki protiv Leotara.