U okviru trećeg kola Lige BiH, Široki je kao gost savladao Mladost sa 80:73. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Luka Božić sa 28, a pratio ga je Ivo Ćavar sa 16 postignutih poena.

Nakon tri odigrana susreta u domaćem šampionatu, izabranici Danijela Jusupa su ostvarili isto toliko trijumfa, dok su Mrkonjićani danas zabilježili svoj drugi poraz.

Pored ranije povrijeđenog kapitena Đorđa Aleksića, domaćini su danas nastupili i bez Nemanje Kapetanovića i Miloša Vraneša, dok na drugoj strani na parket nije kročio Mate Vucić. Gosti su od početka došli do solidne prednosti, koji su do kraja uspjeli sačuvati i tako doći do novog slavlja.

Široki, Široki u Mrkonjić Gradu nastavio odličan niz

I jedni i drugi su otvorili susret izuzetno neraspoloženo, a prvi poeni su viđeni nakon dva i po minuta igre, kada je van linije 6,75m precizan bio Luka Božić. Isti igrač je nešto kasinje pogodio još dvije trojke, a na isti način mu se pridružio Ive Ivanov i Široki je na polovini perioda vodio sa 12:0.

Prazan hod domaćina je prekinuo Miljan Marković, koji je vlastitom sjajnom serijom smanjio na 12:9. Ipak, gosti su odbili nalet protivnika i na prvu pauzu su otišli sa +6 (24:18).

Drugi kvartal je bio za nijansu ujednačeniji, a i on je pripao Širokobriježanima. Božić i Marković su nastavili gdje su stali, no košarkaš gostiju je imao više raspoloženih saigrača.

Dejan Ćup se aktivirao za Mladost, a Ivo Ćavar i Nikola Miletić su u finišu četvrtine bili precizni za 44:34, koliko je stajalo na semaforu nakon 20 odigranih minuta.

Ivanov i Božić su odveli Široki do 48:34 na startu treće dionice, a odgovorio im je David Maran.

Ipak, Božić je nastavio u odličnom ritmu i bio je dobro ispraćen od strane Majka Skota i Marka Damjanovića, pa je prednost gostiju dodatno narasla i pri ulasku u odlučujućih deset minuta je iznosila +13 (63:50).

Marković je povukao domaćine u četvrtoj četvrtini i izabranici Tihomira Mustapića su postepeno smanjivali zaostatak, koji je na oko dva minuta do kraja iznosio -6 (73:67).

Mladost je dodatno smanjila na 75:71, ali Mateo Čolan je pogotkom za 77:71 riješio pitanje pobjednika i konačan ishod je glasio 80:73.

U narednom kolu, Široki će na svom parketu dočekati Spars, a Mladost će igrati protiv Leotara u Trebinju.

ŠIROKI – MLADOST 80:73 (24:18, 20:16, 19:16, 17:23)

Široki: Skot 4, Ivanov 14, Kučan 0, Bilinovac 5, Čolan 5, Miletić 3, Ćavar 16, Božić 28, Damjanović 5

Mladost: Milošević 8, D. Marković 0, M. Marković 31, Jotić 0, Maran 10, Ćup 7, Sudžum 17

Sudije: Zurapović, Jovanić, Lasetović

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.