Široki završio regularni dio sezone u ABA 2 ligi na četvrtom mjestu

Široki je u okviru 13. kola ABA 2 lige na turniru na Pecari savladao MZT sa 82:79.

Izabranici Ivana Velića će tako u plej-of sa četvrte pozicije, a protivnik u četvrtfinalnom dvomeču će im biti upravo petoplasirani MZT.

Široki je odigrao sjajno prvo poluvrijeme, pa je nakon prvih 20 minuta imao visokih +15 (46:31).

U trećem kvartalu su dodatno povećali prednost, ali su onda u posljednja dva i po minuta umalo prokockali +19 (80:61).

MZT je napravio veliku seriju i čak je imao dva šuta za neriješen rezultat, međutim na sreću Širokobriježana, Haris Delalić i Marko Milovanović su bili neprecizni van linije 6,75m, pa je konačan ishod glasio 82:79.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Martin Junaković sa 17 poena, a pratio ga je Karlos Pepin sa 16, koliko je na drugoj strani imao i Marko Baković.