(VIDEO) Da li je ovo senzacija godine: Sj. Makedonija napravila šok i uništila snove Italije o Mundijalu

U okviru baraža za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine, Sjeverna Makedonija je napravila pravu senzaciju i izbacila Italiju u polufinalu istog sa minimalnim rezultatom 1:0.

Italija je od samog starta preuzela inicijativu u utakmici i dominirala je tokom prvog, ali i u potpunosti tokom drugog poluvremena ove polufinalne baraž utakmice za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Na kraju meča statistika je glasila ovako. Italija je imala posjed lopte od 61%, ukupno 32 šuta od kojih je ruku na srce samo pet išlo u okvir gola 16 kornera naspram apsolutnih nula Sjeverne Makedonije.

Sa druge strane, Sjeverna Makedonija je poređena radi imala “samo” dva šuta u okvir gola, a upravo je ovaj drugi presudio kada je napadač Aleksandar Trajkovski u 92. minutu odveo svoju zemlju u finale baraža za Mundijal. Uistinu, ovo je prava sportska senzacije godine do sada.

Sjeverna Makedonija će u svom finalu igrati protiv Portugalaca koji su sa 3:1 u svojoj polufinalnoj utakmici baraža za Mundijal savladali Tursku sa 3:1.

Ovaj meč je odigran na stadionu “Dragao” u Portu, a sve je moglo otići u drugom smjeru i Portugal je sebi mogao zakomplikovati život kada je na njihovu sreću pri vođstvu za njih od 2:1, Burak Jilmaz promašio penal u 83. minutu.

Portugalci su pogotkom u 94. minuti preko Mateusa Nunješa zatvorili utakmicu, a precizni za njih su još bili Diogo Žota u 42. te Otavio u 15. minutu. Jedini strijelac za Turke je bio upravo “nesretni” Jilmaz i to u 65. minuti susreta.

Kompletni rezultati sa današnjih polufinalnih baraž utakmica za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine:

• Vels 2:1 Austrija (u finalu čeka boljeg iz duela Škotska – Ukrajina, koji je odložen do juna zbog ratnog stanja u ovoj drugoj zemlji)
  • Švedska 1:0 Češka (Šveđani su prošli nakon produžetaka te idu na megdan Poljskoj koja je trebala večeras da igra protiv diskvalifikovane Rusije)
  • Portugal 3:1 Turska
  • Italija 0:1 Sjeverna Makedonija