Los Anđeles Lejkersi su savladali Dalas Maverikse sa 138:115, a Los Anđeles Klipersi su rezultatom 121:108 bili bolji od Denver Nagetsa.

“Jezeraši” su vodili čitavim tokom utakmice, a “Mavsi” su im uspjeli isparirati samo u prvoj četvrtini. Najefikasniji kod pobjednika je bio Entoni Dejvis sa 28, dok se na drugoj strani istakao Luka Dončić sa 27 poena. Aktuelni NBA šampion sada ima po jedan trijumf i poraz, dok je franšizi iz Teksasa ovo drugi negativan rezultat iz isto toliko mečeva.

I u drugom meču koji se odigrao u noći između petka i subote po našem vremenu, viđena je slična situacija. Klipersi su nametnuli svoj tempo od samog početka, a Nagetsi su u svoju korist uspjeli riješiti samo posljednju četvrtinu. Najbolji košgeterski učinak kod tima iz “Grada anđela” je imao Pol Džordž sa 23 poena, a “Grumenje” je ponovo predvodio sjajni Nikola Jokić, koji je zabilježio 24 poena, deset asistencija i devet skokova. Ekipa koju sa klupe predvodi Tajron Lu je na maksimalnom učinku nakon dvije utakmice, dok njihovi protivnici sada imaju dva poraza poslije dva meča.