Novak Đoković je pobijedio Miloša Raonića sa 3:1 u setovima (7:6, 4:6, 6:1, 6:4) četvrtom kolu Australijan opena i plasirao se u četvrtfinale prvog ovogodišnjeg grend slem turnira.

Bilo je veliko pitanje da li će srpski teniser izaći danas na teren u Melburnu sa obzirom na povredu koju je zaradio protiv Tejlora Frica. Moglo se i vidjeti na početku nekoliko bolnih grimasa na licu Novaka Đokovića, ali kako je vrijeme odmicalo i one su nestajale.

U prvom setu svjetski broj jedan je bio izuzetno siguran na servisu, a Miloš Raonić je u dva različita gema spasao po brejk loptu i gledali smo taj-brejk. U prvom poenu Raonić je promašio smeč sa osnovne linije posle odlične odbrane Đokovića. I jednom i drugom stao je prvi servis, ali je mini brejk viška srpski teniser čuvao sve do 5:3, kada u poenu dugom 18 udaraca pravi još jedan i dolazi do tri vezane set lopte. Realizovao je drugu i rezultatom 7:4 poveo sa 1:0 u setovima.

Jedno oduzimanje servisa Novaku Đokoviću bilo je dovoljno Raoniću da drugi set pretvori u svoju korist, nakon čega je rezultat bio 1:1 u setovima.

Nakon toga Đoković kao da je dobio dodatnu motivaciju i sjajno ušao u treći set. Presudan trenutak desio se u četvrtom gemu kada je “bekend paralelom” iskoristio višak prostora na “forhend” strani Raonića i tako došao do brejk lopte, koju je potom i iskoristio poslije greške Kanađanina. Pri rezultatu 4:1 Đoković je vezao dva sjajna riterna i još jednim brejkom poveo sa 2:1 u setovima.

Ispostaviće se posljednji gem riješen je pred sam kraj kada je pri rezultatu 4:4 srpski teniser oduzeo servis protivniku i potvrdio to u narednom gemu za 300. grend slem pobjedu u karijeri.

Ovo je bio i njegov 12 okršaj sa kanadskim teniserom crnogorskog porijekla i njegova 12 pobjeda. U četvrtfinalu Đoković će igrati protiv Aleksandera Zvereva.