Sjajnom igrom u četvrtoj četvrtini, Borac porazio Mladost i upisao drugi trijumf u Ligi BiH

U šestom kolu Lige BiH u košarci, Borac je u svom “Boriku” savladao Mladost rezultatom 83:74 (24:23, 23:15, 16:27, 20:9).

Mladost je bolje otvorila meč u Banjaluci i na krilima Jovana Đorđevića i Stefana Lakića, stigli su do uvodne prednosti (11:4). Tada Lakić prekida jednu kontru Borca prekršajem nad Tavarijusom Šajnom, a sudije su to okarakterisale kao nesportski faul. Bunio se i trener Mrkonjićana Žarko Milakovića, zbog čega je dobio tehničku grešku, a domaći su to iskoristili da serijom lakih poena vrate susret u egal. Poslije koša Nemanje Nikolića stigli su izabranici Marka Šćekića i do prvog vođstva (19:17), dok je nakon prve dionice rezultat bio 24:23 za povratnika u elitni rang BiH košarke.

Sporo je tim iz Mrkonjić Grada ofanzivno započeo drugu dionicu igre, dok je u odbrani trener gostiju Milaković u jednom trenutku postavio i zonsku odbranu 1-2-2, ali to je kaznio Šajnom trojkom za 29:23, pa je klupa Mladosti zatražila tajm-aut. Zaigrali su gosti tada dosta angažovanije i mini serijom 5:0 spustili zaostatak na jedan poen (29:28). Imao je Aleksa Stojanović pokušaj van linije 6,75m za potpuni preokret, ali nije bio precizan. Na drugoj strani je to kaznio Šajn sa novom trojkom za 32:28, međutim nažalost po domaće, uslijedila je nova 5:0 serija Mladosti za njihovo vođstvo 33:32, što je natjeralo trenera Šćekića da pozove minutu odmora.

Do kraja poluvremena, Borac je preko Nikole Tanaskovića, Peđe Lončara i Džonatana Dejvisa uspio da uspostavi potpunu kontrolu i još jednom preokrene stanje na semaforu u svoju korist, tako da se na petnaestominutni odmor otišlo pri rezultatu 47:38 za domaće.

lakic

Koševima Đorđa Aleksića i Stojanovića, Mladost je prišla na -6 (49:43) početkom trećeg perioda, međutim odgovorio je Šajn još jednom trojkom (52:43) i tako samo za trenutak odbio prvi nalet gostiju u nastavku. Uslijedio je novi pogodak sa distance Đorđevića, a odmah zatim i koš Lakića poslije izgubljene lopte Dejvisa, te su Mrkonjićani smanjili na 52:48.

Nastavili su Banjalučani da srljaju u napadu, dok je na drugoj strani prvo dva uzastopna napada realizovao Pavel Lobarev, a onda je van linije 6,75m bio precizan i Aleksić za potpuni povratak (55:55) izabranika trenera Milakovića.

Pokušao je šef stručnog štaba Borca Šćekić tajm-autom da prekine nalet Mladosti, ali to nije bilo od pomoći njegovim igračima. Lobarev je nastavio da zatrpava koš domaćih, a par koševa je povezao i iskusni Igor Josipović, pa je nakon tri četvrtine igre bilo 65:63 za goste.

glogovac

Borac je posljednji kvartal mnogo bolje i angažovanije otvorio. Prvo je Tanasković izjednačio rezultat na 65:65, da bi potom Miljan Marković pogodio trojku, a onda i kontru uspješno istrčao Nemanja Nikolić (70:65) nakon izgubljene lopte Jovana Đuraševića što je primoralo Milakovića da pozove tajm-aut.

Nastavio je domaći tim da uvećava rezultatski plus i u nastavku četvrte četvrtine, a potez utakmice je pripao Dejvisu koji je u padu preko ruke pogodio šut za tri poena na isteku napada za 75:67.

Mladost do kraja utakmice nije pronašla način da ugrozi Borac, te su domaći stigli do drugog trijumfa u Ligi BiH ove sezone. Konačan rezultat je bio 83:74.

nikolic

Borac: Dejvis 14, Šajn 22, Nikolić 6, Marković 14, P. Lončar 4, Glogovac 10, S. Lončar 0, Ljuboja 0, Tanasković 12, Maran 0, Reljić 0, Janković 1

Mladost: Aleksić 8, Kljajić 0, Stojanović 5, Đorđević 20, Tomić 0, Đurašević 2, Lobarev 14, Milić 0, Lakić 17, Marković 0, Milanović 0, Josipović 7