U okviru prvog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine nacionalni tim Škotske remizirirao je protiv Austrije rezultatom 2:2 poslije fantastičnog gola Džona Mekdžina, dok su Farska Ostrva izvukla bod protiv reprezentacije Moldavije rezultatom 1:1.

Prvo poluvrijeme utakmice između Škotske i Austrije proteklo je u rovovskoj bitki na sredini terena, gdje niti jedan od timova nije uspio kreirati izgledne šanse, pa su fudbaleri put svlačionice na petnaestominutni odmor otišli najnepopularnijim rezultatom, 0:0.

Ipak, ono što je uslijedilo u nastavku nije nešto što su očekivali ljubitelji bubamare širom planete. Već u 55. minuti Saša Kalajdžić doveo je Austriju u vođstvo 1:0, ali nisu mnogo izdržali austrijski fudbaleri.

Igrao se 71. minut kada je poslije sjajnog centaršuta stvari na početak vratio Grent Henli preciznim udarcem glavom za 1:1. Prošlo je samo devet minuta kada se još jednom u žiži pronašao već pomenuti Kaladžić svojim drugim golom na večerašnjem susretu za 2:1.

Ipak, šlag na tortu ili šećer na kraju, kako Vam je draže “servirao” je Džon Mekdžin koji se sjajno snašao u protivničkom šesnaestercu i popularnim makazicama smjestio loptu iza golmana Aleksandra Šlagera za konačnih 2:2 u 85. minuti susreta.

Još jedan remi u prvom kolu kvalifikacija viđen je u režiji Moldavije i Farskih Ostrva, a nevjerovatno slavlje fudbalera gostujućeg sastava dovoljno govori o tome koliko im znači osvojeni bod protiv moldavske reprezentacije.

Igrao se deveti minut kada je domaći sastav u vođstvo doveo Jon Nikolesku za 1:0, a mreže su mirovale sve do 83. minute kada je konačan rezultat ovog susreta uz ogromnu dozu sreće postavio Majnhard Olsen

Naime, Olsen je ušao u igru u 78. minuti susreta, a samo pet minuta poslije zatresao je mrežu rivala za konačnih 1:1.