Kup BiH: Sloboda deklasirala Baton, u Banovićima viđen žestok otpor, a iznenađenje priredili Laktaši

Odigrano je nekoliko utakmica šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine koje su donijele pregršt golova te nekoliko uzbuđenja.

Festival golova je viđen u Sarajevu gdje je trećeligaš Bosne i Hercegovine Baton na svom terenu “Koševo II” dočekao premijerligaša Slobodu iz Tuzla.

Sloboda je apsolutno opravdala epitet favorita te je ekipa Batona deklasirana sa konačnih 8:2. Važno je takođe napomenuti da je na ovom susretu čak četiri gola postigao Amer Bekić.

Zanimljivo je bilo i u Banovićima gdje je domaća Budućnost pružila veliki otpor Željezničaru koji je došao kao favorit na gostovanje u okviru Kupa Bosne i Hercegovine.

Prvi do vođstva je došao sastav Željezničara i to u 35. minuti golom Dženisa Beganovića. Ipak, na sreću domaćih navijača poravnanje je donio pogodak njihovog Nedima Avdića u 54. minutu.

Radost domaćina je na njihovu žalost ubrzo i prekinuta jer je samo četiri minute nakon gola za poravnanje, u prednost Željezničar doveo iskusni defanzivac Edin Cocalić koji je na kraju ispostaviće se i postavio konačan rezultat.

Možda i najveće iznenađenje šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine su priredili prvoligaši Republike Srpske Laktaši koji su na svom terenu savladali premijerligaša Igman.

Igman je na gostovanje u Laktaše iz razloga igranja u višem rangu došao kao blagi favorit, ali je domaći sastav pokazao da se nalazi u odličnoj formi kako u ligi tako sada i u Kupu, te je sastav iz Konjica porazio sa 3:1 i prošao dalje.

Rezultate kompletiranih susreta šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine možete pogledati u nastavku ovog teksta:

• Baton Sarajevo 2:8 Sloboda Tuzla
  • Budućnost Banovići 1:2 Željezničar Sarajevo
  • Famos Hrasnica 0:3 Široki Brijeg
  • Jedinstvo Bihać 1:2 Sloga Meridian
  • Kolina Ustikolina 1:5 Posušje
  • Laktaši 3:1 Igman Konjic
  • Radnik Bijeljina 2:0 Tekstilac
  • Sloboda Novi Grad 1:4 Rudar Prijedor