FK Sloboda Tuzla /Facebook

U okviru 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Sloboda i Zrinjski remizirali su rezultatom 0:0 na “Tušnju“.

Nije na “Tušnju” bilo golova, a ni fudbalska predstava nije bila takva da se može reći da su gledaoci pored malih ekrana uživali u njoj.

Po hladnom vremenu prvu priliku na utakmici imali su gosti u osmoj minuti kada je slabo šutirao Anes Mašić. Malo je nedostajalo da Zrinjski napravi veliku grešku u 16. minuti i izgubi loptu kada su se Slobodan Jakovljević i Ivan Brkić poigravali u svom šesnaestercu, međutim na kraju su “Plemići” uspjeli otkloniti opasnost.

U 28. minuti Martin Zlomislić se stvorio u dobroj poziciji, ali je sjajnim startom njegov udarac izblokirao Emir Jusić. Deset minuta kasnije Zrinjski je imao i najbolju šansu u prvom poluvremenu, a Mašić je šutirao tik pored stative Adnana Golubovića. To je ujedno bila i posljednja prilika u prvih 45 minuta fudbala.

Sloboda, Sloboda i Zrinjski bez golova na Tušnju

Nakon deset minute igre u drugom poluvremenu Zrinjski je stigao do druge velike prilike na utakmici, a ponovo ju je imao Mašić. Ovaj put je mladi napadač šutirao na asistenciju Nemanje Bilbije, ovaj put Golubović je bio uspješniji od njega. U 66. minuti Zlomislić je zaprijetio, međutim i on je bio neprecizan i na semaforu je ostalo 0:0.

Nastavili su “Plemići” sa napadima i iz minuta u minut kretali sve ofanzivije ka golu domaćina koji se organizovano branio. Pokušavao je Zrinjski na sve načine da dođe do gola Golubovića, dok je Sloboda čekala kontranapad, međutim nijedni ni drugi do kraja utakmice nisu dočekali priliku iz koje bi ozbiljnije ugrozili gol protivnika i utakmica je završena bez golova.

Zrinjski u sljedećem kolu dočekuje Željezničar, dok Sloboda gostuje Širokom Brijegu.

SlobodaGolubović, Alić (od 66. Mujagić), Beganović, Devedžić, Husejinović (od 90. Ristić), Jusić, Kurtalić, Maksimović (od 79. Uzelac), Osmić, Predragović, Tomašević.

Zrinjski: Brkić, Jakovljević, Bekić, Bilbija, Ćorluka, Enin (od 67. Todorović), Ibanjez, Ivančić (od 76. Govedarica), Mašić (od 86. Kunić), Trebotić, Zlomislić.