Sloboda je u okviru 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na svom terenu pobijedila Mladost rezultatom 1:0.

Crveno-crni” su od prve minute kontrolisali susret na “Tušnju” i zauzeli stav tima koji se želi više pitati na ovom meču. Prva opasnost je viđena u petoj minuti kada je nakon centaršuta Abida Mujagića, izblokiran Dženis Beganović.

Prvih pola sata igre je proteklo u terenskoj inicijativi Slobode, ali nije bilo šanse iz koje bi poveli. Ipak, domaći su u 33. minuti zasluženo stigli do prednosti. Brzo su odigrali kontranapad, Amar Beganović je centrirao, a Fedor Predragović dočekao loptu i sproveo je u mrežu.

Nastavila je Sloboda i nakon vodećeg gola da ima više loptu u svom posjedu, ali do isteka 45 minute nije viđeno ništa, pa su na odmor domaći otišli sa jednim golom prednosti.

Dosta bolje je Sloboda otvorila i drugo poluvrijeme. Said Husejinović je nakon samo dvije minute šutirao, a lopta od živog zida otišla u korner. U 55. minuti ponovo je Husejinović zaprijetio, ali ponovo nije bilo gola.

Novi problem za Mladost je nastao u 65. minuti kada je Kenan Sarić dobio drugi žuti karton, te je Mladost zbog toga ostala sa igračem manje. Prvu sljedeću šansu Sloboda je imala pet minuta kasnije kada je udarac Saše Maksimovića odbranio Emil Velić.

Zatresla se prečka Mladosti u 74. minuti od udarca Nemanje Ilića. Imala je Sloboda do kraja još nekoliko poluprilika, međutim nisu “Crveno-crni” stigli do još kojeg pogotka, pa su na kraju trijumfovali rezultatom 1:0, te upisali jako bitna tri boda u borbi za opstanak.

Sloboda u sljedećem kolu gostuje Radniku, dok Mladost putuje u Krupu.